Karadeniz Pet

Yumurtalar çatlamadan yeniden çiftleştiler?

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar.
Yavru beklediğim bir çiftim var, 5-7 güne ilk yumurtanın çatlamasını bekliyorum eğer doluysa.
Ancak bugün kuşlarımın yeniden çiftleştiklerini gördüm.
Bu durum normal midir?
Değilse neden olabilir?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
yumurtalar dolu ise normal değil. boştur bence yumurta kontrolü yapın

eğer dişi tekrar çifleşiyorsa 10-12 gün arası yumurta ilk yumurta gelir bu da sizin dediğinize göre ilk çıkan yavrunun 5-6 günlük olması demek. bir çok dişi yeni yumurta yapınca eski yavruları atar veya bakmaz. yumurtalar çıkmış yavrular 13 günlük olsaydı çiftleşmeleri normaldi ama çok erken. belki yavrular yumurtada öldü.

eğer dişi tekrar çifleşiyorsa 10-12 gün arası yumurta ilk yumurta gelir bu da sizin dediğinize göre ilk çıkan yavrunun 5-6 günlük olması demek. bir çok dişi yeni yumurta yapınca eski yavruları atar veya bakmaz. yumurtalar çıkmış yavrular 13 günlük olsaydı çiftleşmeleri normaldi ama çok erken. belki yavrular yumurtada öldü.

Şimdi tekrar kontrol ettim yumurtaları.
İki tane karanlık gözüküyor.
Bir tek hava boşluğu var, diğer yerler karanlık.
Bir tanesi kırmızımsı gözüküyor.
Diğer iki tanesi boş.
Dişi dışkılamak için çıktığında erkek fırsattan istifade üzerine çıkmış olabilir mi?
Çünkü 3-5 saniye kadar sürdü, sonra dişi hemen yuvalığa girdi.
Bir de boş yumurtaları almamı tavsiye eder misiniz?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:00 -->-> Daha önceki mesaj 15:26 --

.................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:40 -->-> Daha önceki mesaj 16:00 --

Yumurtada öldü ise nasıl anlayabilirim?

Yumurta da yavru öldüyse yumurta kurur. Kararır ve yere koyduğunuz da bir tarafa yatar. Pembe olan canlıdır. 1 kaç saniye sürdüyse çiftleşme değil o. Boş yumurtaları da yavrular çıktıktan 10 gün sonra felan al.

pek anlamam ama demin interneti gezerken özellikle kış aylarında annenin yumurtanın üstünde 2 saatten fazla süre oturmaması durumunda içindeki embriyo nun öleceği yazıyordu belki böyle bi şey olmuştur. ?

Geri