Karadeniz Pet

Yumurtaları Neden Kırarlar?

erkanuygur

Meraklı Üye
Merhaba,

Cumartesi günü ilk yumurtayı aldım ancak pazartesi sabah kalktığımda kırmışlardı.Salı sabah 2. yumurtayı gördüm sevindim ama şimdi baktığımda onuda aynı şekilde kırmıslar sebep ne olabilir tüm emeklerim boşa gitti diye üzgünüm açıkçası.

Merhaba,

Cumartesi günü ilk yumurtayı aldım ancak pazartesi sabah kalktığımda kırmışlardı.Salı sabah 2. yumurtayı gördüm sevindim ama şimdi baktığımda onuda aynı şekilde kırmıslar sebep ne olabilir tüm emeklerim boşa gitti diye üzgünüm açıkçası.
Yumurtaları stresten dolayi kirabilirler yerlerini sabitleyin yem su dışında rahatsız etmeyin kalamar kemiği de olsun kafeste bazen kuşlar minarel eksikliğin den dolayı da kirabiliyor yumurtaları

Kalamar kemigi var kafelerin de salonda tutmuyorum yatak odasindalar sesiz diye oraya bıraktım havalar sıcak olsa balkona bırakacağım ama hava malum.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kalsiyum eksikliğinden olabilir. Ekstra vitamin verebilirsiniz

Stresten onlabilir. Daha sakin bir yere koyun fazla rahasız etmeyin

Kuş kuluçkada yine kızışmış olabilir. Kızıştırı etkisi olan nijer tohumu, daldarı, yada kızıştırıcı vitamin kullanıyosanız kesin.

D vitamini takviyesi yapın eczaneden d vit 3 damla alın mamalarını nemlendirdiğiniz suya bir damla katın. Suda çözünmediği için suya katmanız fayda etmez.

Mama yok kafeste daha önce evde denedim hiç yemediler hazır aldım onunda tadına bakmadilar

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O zaman suda çözünen D vitamini kalsiyum takviyesi yapın suyuna ama suyu 2-3 saatte bir yenileyin.

Geri