Karadeniz Pet

yumurtaya yatar mi

sadullah dinç

Meraklı Üye
Aksam ustu yeni bir cift aldim 4 tane yumurtasi var yuvalikla getirdim kuslari isigida actim diger ciftin ortasina tel koyup obur tarafina koydum

Ooo bu kötü olmuş inşaallah yatar yumurtalara ben kafesle beraber aldınız sandım kaç paraya aldınız merak ettim

Yer değişikliklerinde yumurtaya yatmama olabiliyor ama bu anaçların karakteriylede ilgili. İnşallah sorunsuz kuluçka devam eder. Fazla rahatsız etmeyin.

Ooo bu kötü olmuş inşaallah yatar yumurtalara ben kafesle beraber aldınız sandım kaç paraya aldınız merak ettim

Daha ilk yumurtasiymis 80 tl aldim disi kirmizi gozlu bu yilin yavrusuymus

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:35 -->-> Daha önceki mesaj 21:34 --

Suanda girmiyor yuvaliga

Bugün gireceğini pek sanmıyorum inşaallah yarın girer ha girmezse canınız sağolsun üzülmeyin ve sakin zorlamayın o zamanda inşaallah yumurtalar dolu değildir

Inşallah yatar yatmassa boş ver 1 ay bekle sonra yuvalığı koy

Bugün gireceğini pek sanmıyorum inşaallah yarın girer ha girmezse canınız sağolsun üzülmeyin ve sakin zorlamayın o zamanda inşaallah yumurtalar dolu değildir

Isikla yumurtalara baktim karanliken yumurtanin 1 damarli o da dolu oluyormus ve sabah video cekmistim yumurtalara bugun baktigimda videodaki gibi degildi sekli degismis ben odadayken korkiyor heralde ben odada kalmasam yavru cikana kadar olurmu acaba

Isikla yumurtalara baktim karanliken yumurtanin 1 damarli o da dolu oluyormus ve sabah video cekmistim yumurtalara bugun baktigimda videodaki gibi degildi sekli degismis ben odadayken korkiyor heralde ben odada kalmasam yavru cikana kadar olurmu acaba

Üzülmenize gerek yok yumurta yapmışlarsa bozulsa bile 1 hafta yuvalığı kaldırın tekrar yapacaklardır.yatmaya devam ediyorlarsa kendi hallerine bırakın bozulmayan var ise çıkacaktır.ben 5 saatlik yoldan yuvalık içinde getirttim çiftlerimi altında yumurtaları vardı geldikten sonra bile 1 hafta yatmaya devam ettiler yavrular çıkmayınca attım bozulmuşlardı.tamamen karaktere bağlı.
sağlıcakla çıkarlar inş.

Şuana kadar hiç duymadım yuva ile kuşları yumurtalı alıp onlardan yavru çıktığını kafes ile olanı duydumda. Canınız sağolsun o damarlı yumurta için üzüldüm inşaallah tekrardan yumurtlarlar

[QUOTE=Yusuf Kürşat AKKUŞ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yuvalık ile almak iyi bir yöntem.. Ancak gittikleri ortam çok farklı olunca girmeyebiliyorlar.
Ben de yuvalıkla bir çift almıştım, sorun yaşamadım.

Yumurtaları al. Damarlanmış olanı atabilirsin. Diğerlerinin ısınıp ısınmadığını bilmediğimiz için tutabilirsin. Yem içinde veya kum içinde 1 hafta kadar dururlar.
Yeniden yumurtlarsa bu süre zarfında her gün bir tane beklettiğin yumurtayı yuvalığa koyarsın.

Yuvalık ile almak iyi bir yöntem.. Ancak gittikleri ortam çok farklı olunca girmeyebiliyorlar.
Ben de yuvalıkla bir çift almıştım, sorun yaşamadım.

Yumurtaları al. Damarlanmış olanı atabilirsin. Diğerlerinin ısınıp ısınmadığını bilmediğimiz için tutabilirsin. Yem içinde veya kum içinde 1 hafta kadar dururlar.
Yeniden yumurtlarsa bu süre zarfında her gün bir tane beklettiğin yumurtayı yuvalığa koyarsın.

Levent abi son birsey sorucam cifthanenin ortasina telini koydum bir tarfta eski cifrim bir tarafta yeni ciftim eski ciftimin erkegi hem kendi disisine hemde karsi disye kur yapiyor yem kusmya calisiyor bir sorun olmaz demi abi

Geri