Karadeniz Pet

Yumurtaya yatmiyor

furkanyildiz302

Meraklı Üye
Disi kusumun 2 yumurtasi var biriside kicinda disi kus yuvalikla neredeyse ilgisini kesti artik yuvaya girmiyor denebilecek kadar az giriyor yuvalikta iki yumurta var erkek kus yuvaligin kapisina geliyor ama disi gidip icine yatmiyor neden nasil yatiririm ne kadar sure durdumu bozulur?

Dişi ayarlıyordur yatacağı zamanı Levent ACAR ın dediği gibi rahatsız etmeden sabırla bekleyin.

Cok korkuyorum bozulacak diye ustalar uzun zamandir yatmiyor :( :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:10 -->-> Daha önceki mesaj 17:58 --

Disi kus elimi gorunce yuvaya kaciyor oyle yapsam olurmu 30 dk oldu yatmadi

Rahatsız etmeyin dişiyi, strese sokup yumurtalara zarar verebilir, 3. yumurta olunca yatmaya başlar büyük ihtimalle.

Bozulmamıştır. Bozulmaz merak etme. Sen üstadların dediğini dinle bence.

Peki ama sabaha kadar yuvaya girecegi yok bence erkekle yanyanyana uyuyorlar malesef :(

Bozulmuştur dersek yumurtalarımı atacaksınız? Bırakın kuşu kendi haline o ne yapacağını biir :)

Furkan bozulsa da bozulmasa da senin yapacağın birşey yok.
Bırak kuşu kendi haline. Hem 3 yumurta gelmeden yatmazlar genelde.

Bozulmamıştır. Bozulmaz merak etme. Sen üstadların dediğini dinle bence.

Rahatsız etmeyin dişiyi, strese sokup yumurtalara zarar verebilir, 3. yumurta olunca yatmaya başlar büyük ihtimalle.

Bozulmuştur dersek yumurtalarımı atacaksınız? Bırakın kuşu kendi haline o ne yapacağını biir :)

Bence de rahatsız etmeyiniz.
Merhaba ustalar arkadaslar kusumun dun kicinda yumurta vardi bugun daha cok belli oluyor ama hala yumurtayi cikarmadi en son ikinci yumurtayi pazartesi yani 2 gun once yapti 2 gun oldu bugun yumurtayi yapmasi gerekiyordu bayada sisik yani tam yumurta olmus cikarmasi gerekiyordu ama cikmadi bir sorun olustururmu ne zaman yumurtlar? Ayrica kontrol amacli gunde bir veya iki gunde bir defa baksak olurmu ben dun aksam disi kus disardayken isigi kapatip baktim oylemi yapayim yoksa gunduzleride bakabilirmiyim?

Son düzenleme:
Ustaların sözünü dinle 3.yumurtadan sonra yatar bendede aynısı oldu Lakşn yumurta cıkmıyorsa ciddi bir sorun 3.gunde cıkmazsa hemen veterinere gidin

Son düzenleme:
Geri