Karadeniz Pet

Yumurtayı iyice kırmış kendisi çıkar mı

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
Yavru yumurtayı ortadan ikiye kırmış kendisi çıkar mı yardım edeyim mi

Yuvaya baktığımda yumurtanın açık kısmı yuvanın tabanına bakacak şekilde duruyordu. Sıkıntı olur mu?

Gündüzden beri çıkmadı ne zamana kadar çıkması gerekiyor

Göbek bağı vs. Sıkıntı olur mu nelere dikkat etmeliyim?

Dokunmayin... Kendi çıkar...Bu iş hassas tecrübe ister...En ufak hatada yavru ölür.

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir peçete yada bez üzerine alın dikkatlice kabuktan çıkarın yavruyu, kabuğun kenarları sivri olabilir yavrunun biryerlerini kesmemesine dikkat edin yeterli. Bastırmadan zorlamadan yapınız.
Yavruyu çıkardım ilk başta cikliyordu 20-25 dakika sonra baktığımda ölmüştü annesinin öldürdüğünü düşünmüyorum çıkarırken zarar da vermedim

Göbek bağını koparmış olabilir miyim?
Kardeşim uyardım seni bazen 1 gün bile yavru duruyor yumurtada vik vik ediyor... Yüksek ihtimalle senin yüzünden öldü, Yavru çıkarmak hassasiyet ister... Bir anda çıkaramazsin o yavruyu,milim milim çekmen lazım, yumurtanın doğru yerini Kirman lazım...O Yavru ilk zamanlar daha süt gibi oluyor,ben tutmuyorum bile...Sana tecrübe oldu bu durum...

Kardeşim uyardım seni bazen 1 gün bile yavru duruyor yumurtada vik vik ediyor... Yüksek ihtimalle senin yüzünden öldü, Yavru çıkarmak hassasiyet ister... Bir anda çıkaramazsin o yavruyu,milim milim çekmen lazım, yumurtanın doğru yerini Kirman lazım...O Yavru ilk zamanlar daha süt gibi oluyor,ben tutmuyorum bile...Sana tecrübe oldu bu durum...

Kardeşim resme bakmadın mı yavru zaten yarısını kırmıştı yumurtanın