Karadeniz Pet

Yumurtlamak icin yer

• Konbuyu başlatan Ceren Çağlayan
  • Başlangıç tarihi
C

Ceren Çağlayan

Guest
Merhaba, kafesimizde yuvalik var, disi kusum icine bir kere girdi ve zor cikti. Ondan beri girmek istemiyor, disini kemiriyor sadece.
Simdilerde ise kafesimizde bulunan ufak sepette oturuyor surekli, onun etrafindan ayrilmiyor. Bu sepete yumurtlamasi mumkun mudur? Bu konuda biraz kafam karisti. Daha oncesinde kafesimizde yuvalik yokken kitapligimin arasinda bir yer bulup oraya yumurtlamisti ve bunu cok sonralari farketmistim.

Sepet bu:
1779352_1461242720757515_1334087199_n.jpg

Uzaktan:
1517695_1461275757420878_465758141_n.jpg

çercici dukkanı gıbi maşallah ben hıc gormedım sepete yumurtlayan kafes oldukca buyuk normal yuvalık koyula bılır dıger aldıgınzda bır sorun vardı sanırım jumbolar bıle rahatlıkla gırıp cıkar yuvalıklara

çercici dukkanı gıbi maşallah ben hıc gormedım sepete yumurtlayan kafes oldukca buyuk normal yuvalık koyula bılır dıger aldıgınzda bır sorun vardı sanırım jumbolar bıle rahatlıkla gırıp cıkar yuvalıklara

Tesekkurler,
bir sorun oldugunu dusunmuyorum cunku giris deligi kucuk degil. Girdiginde birkac kez cikmaya calisti ama ayaklarini cikaramadi? Garip... Yukardan acip cikarmak zorunda kalmistim.

Yillar once hatirliyorum, bir tanidigimin kusu yem kabina yumurtlamisti.
Su sekilde kaplar, ayni kaplardan bende de var, bazen onun icine de oturuyor... http://www.wellensittich-infoportal.de/wp-content/uploads/2013/06/Edelstahlnapf-Wassernapf-Wellensittich.jpg

Yumurtlarsa ilk olur belki de :)

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Yumurtlarsa ilk olur belki de :)

Sepeti cikarmak istemiyorum ama surekli takip ediyorum bakalim, diger kuslarin da rahatlikla gorebilecegi ve aydinlik bir yer orasi, umarim bir sorun teskil etmez... Diger disi kusumla hic anlasamiyorlar cunku.

Yumurtlarsa diğer kuşlar bişey yapabilir mi acaba yumurtalara bilemedim şimdi de biraz da yuvalık içine yumurtlama sebepleri o bence

Bana 1 çift hediye geldi geldiğinde yemliğe yumurtlamıştı kuş ama bu kuşların çiftleştiği hiç görülmemiş :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:32 --

Yuvalığın ağzını kemiriyorsa yumurta hazırlığı yapıyor olabilir ben foto göremiyorum ama yuvalığı değiştirin daha büyük bir yuvalık alın bence

Yumurtlarsa diğer kuşlar bişey yapabilir mi acaba yumurtalara bilemedim şimdi de biraz da yuvalık içine yumurtlama sebepleri o bence

Ben de bundan korkuyorum. Ama bu kusum zaten biraz sorunlu, borderline kisilik bozuklugu yasadigini dusunuyorum. :))

Bana 1 çift hediye geldi geldiğinde yemliğe yumurtlamıştı kuş ama bu kuşların çiftleştiği hiç görülmemiş :D

Degil mi, boyle bir sey de var. Orada bakabildi mi peki yumurtalara?

Yuvalığın içinde ve dışında tünek yokmu? Neden çıkamıyor.

Yuvalığın içinde tünek yok mu çıkmak için

İlginç çıkamaması :) Yuvalığın içi nasıl peki folluklu mu

Selam,
Kafes baya büyükmüş.. Bu kuşlar kafesin içinde saklambaç bile oynarlar. Bu kuşların hiç çiftleştiğini gördün mü Ceren Hanım? Bu kadar çok oyuncak varsa kuşlar birbirleriyle ilgilenmeyebilirler.
Yuvalıktan çıkamadı demişsin. Bazı yuvalıkların içinde de kısa tünek olur, belki o iş görebilir. Bu yuvalıktan korktuysa ve hiç girmiyorsa modeli farklı olan yani bir yuvalık alıp deneyebilirsin.

İlginç çıkamaması :) Yuvalığın içi nasıl peki folluklu mu

Evet, hangisinin iceri soktugunu bilmiyorum ama kafesin altinda kumlarla karistirdigim samanlar vardi, onlari da yuvanin icine koymuslar.

Selam,
Kafes baya büyükmüş.. Bu kuşlar kafesin içinde saklambaç bile oynarlar. Bu kuşların hiç çiftleştiğini gördün mü Ceren Hanım? Bu kadar çok oyuncak varsa kuşlar birbirleriyle ilgilenmeyebilirler.
Yuvalıktan çıkamadı demişsin. Bazı yuvalıkların içinde de kısa tünek olur, belki o iş görebilir. Bu yuvalıktan korktuysa ve hiç girmiyorsa modeli farklı olan yani bir yuvalık alıp deneyebilirsin.

Evet, iki esli erkek kusumla ciftlesiyor. Kafesin kapilari surekli aciktir ve odanin icinde tavana astigim agac dallari var, konmalari icin bircok yer var. Surekli kafeste durmuyorlar. Ya da kafesin ustunde balkon var, orada oturuyolar cogunlukla.

1939459_1461250624090058_1327071505_n.jpg

O sepete yumurtlasa bile yavru çıkarabileceğini düşünmüyorum ama tabiki imkansız da değil.. Bir üyemiz paylaşmıştı eskiden kuş yuvaya değil de tabana yumurtlayıp yatmıştı ve yavruları çıkarıp büyütmüştü.. Fakat o sepet hint bülbülü standartlarında geldi bana.. Bence kafesiniz bayağı büyük ve çift sayısı fazla bir kaç yuvalık takın

Evet ama sadece iki erkek var, biri zaten ciftlesecek durumda degil, hasta. Diger erkegin iki tane esi var, diger esi henuz kucuk oldugu icin ciftlesecek durumda degil. Yani kafeste daha cok arkadaslik iliskileri donuyor.
O sepet kanaryalar icindi sanirim yanlis hatirlamiyosam, icine meyva koymak icin almistim.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Erkeğin birisi çok eşli maşallah :) bence dişi yuvalığı beğenmemiş başka tip yuva deneyin bir de isterseniz

Ben de bundan korkuyorum. Ama bu kusum zaten biraz sorunlu, borderline kisilik bozuklugu yasadigini dusunuyorum. :))

Degil mi, boyle bir sey de var. Orada bakabildi mi peki yumurtalara?

Yok bakmadı daha sonra da yere 1 tane yumurtladı onada bakmadı yer değişimi yapıcam kısmetse 10 güne kadar o zaman yuvalığı 1 hafta çıkarıp sonra takıcam duruma göre bakıcam

Geri