Yumurtlayacak mı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve furkanustunbas tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. furkanustunbas
  Çevrimdışı

  furkanustunbas Site Bağımlısı

  Katılım:
  4 Şubat 2013
  Mesajlar:
  69
  Beğenileri:
  0
  kuşum yemeğini yiyor, suyunu içiyor ishal yok, uyurken veya uyanıkken kabarık değil, genelde tek ayağı üstünde rahat bir şekilde uyuyor, kusma vs.de yok ama bir kaç gündür halsiz, genelde uyuyor ve fazla ötmüyor bunun yanında kanatlarını bazen açık tutuyor ve kuyruğu aşağıya inik duruyor. cere rengi de koyulaştı üreme döneminde koyulaşırmış. sene içinde bazen koyulaşıyor cere rengi sonra tekrar açılıyor, koyulaştığında genelde bu davranışlar oluyor.eşi de yok ama dişi muhabbet kuşları kendi kendilerine yumurtlarmış, böyle bir durum mu var ? tek başına yumurtlaması tehlikeli, yumurta tıkanabilir deniyor internette. nasıl anlarım neden olduğunu ?

  bir de geceleri geç saatte yatıp, öğlenleri geç saatte uyanıyor genelde acaba uyku düzensizliğinden strese girmiş de olabilir mi ?

  bir sebep daha geldi şimdi aklıma ben üniversite için ankara'da bulunuyorum, kuş annemlerle birlikte eskişehir'de, ben iki haftada bir geliyorum genelde eve annemler ben yokken kuşun daha hareketli olduğunu söylüyorlar. acaba ben sürekli gidip geldiğim için strese giriyor da olabilir mi ?
   
  #1 furkanustunbas, 8 Nisan 2013
  Son düzenleme: 8 Nisan 2013

Sayfayı Paylaş