Karadeniz Pet

Yuva hazırlığı çift kuş besleyenlere yardımcı olucak sanırım :)

Gökhan Naçar

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar sıkça sorulan sorulardan birıde kuşlarıma yuvalık taksam mı takmassammı konusu olmuştur bu yüzden bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim görüntüdeki kuşlarım kızıskın durumda dişinin cere rengi koyu kahverengidir yani kuşlarımız çiftleşme aşamasına gelmiş bulunuyor yapmamız gereken şey hemen yavruluk takıp yavruluğa olan ilginin gözlemlenmesidir videodaki gibi kuşlarınız sürekli girip çıkıyorsa ve yuvalıkta zamanının büyük kısmını kemirerek veya yatarak geçiriyorlarsa yakında çiftleşip yumurta verecekleri anlamına gelir sizlerle bu bilgiyi paylaşmak istedim umarım yardımcı olur iyi forumlar iyi hobiler dilerim.. :) video attki linktedir

2014/02/23 - YouTube

kesinlikle bu aralar çift sahibi yeni üye sayımız çok yardımcı olabildikse ne mutlu bize

tesekkürler :)

Benim dişi de sizin dediğiniz gibi ceresi koyu kahverengi, yuvalık takılı ama hiç bakmıyor bile. Ne yapmak lazım ki ilgi duyması için?

kardesım cok tesekkur ederım gercekten ben bunun gıbı bılgılerın olmasını cok ısterım saygılar

Zamana bırakacaksınz bu yuvaya girme işini kuş kendini hazır hissettiği an girecektir yapmanız gereken kutuyu sökün 10 gün sonra tekrar takın böylece ilgisini çekmeyi başarır yavrulamaya teşvik edebilirsiniz dişi hazır olmak zorunda yoksa olmaz dişîyide konu açmıstım mama tarifi diye ordan bakıp hazırlayın ve 2 günde bir olmak sartıyla verin kızıstıracaktır dişi kuşunuzu stres en önemli faktör fazla bakmayın kuslara basknda dikilmeyin tüneklerin yerleri sürekli aynı olsun ufacık bî değişîklik dişiyi strese sokar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

bakmanızı öneririrm kontrol amaclı günde 1-2 kere izleyin

onlar için yapılacaklarıda zaten günler önceden paylaştık dostum bu aşama kuşların kulucka asaması bu tarz hareketler gözlemlediğinde yumurtlarlarmı diye sormasınlar diye paylaştım

Geri