petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuva hazırlığı çift kuş besleyenlere yardımcı olucak sanırım :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Gökhan Naçar tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar sıkça sorulan sorulardan birıde kuşlarıma yuvalık taksam mı takmassammı konusu olmuştur bu yüzden bu videoyu sizlerle paylaşmak istedim görüntüdeki kuşlarım kızıskın durumda dişinin cere rengi koyu kahverengidir yani kuşlarımız çiftleşme aşamasına gelmiş bulunuyor yapmamız gereken şey hemen yavruluk takıp yavruluğa olan ilginin gözlemlenmesidir videodaki gibi kuşlarınız sürekli girip çıkıyorsa ve yuvalıkta zamanının büyük kısmını kemirerek veya yatarak geçiriyorlarsa yakında çiftleşip yumurta verecekleri anlamına gelir sizlerle bu bilgiyi paylaşmak istedim umarım yardımcı olur iyi forumlar iyi hobiler dilerim.. :) video attki linktedir

2014/02/23 - YouTube

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    acemi arkadaşlarımıza yararlı olacaktır

3. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    kesinlikle bu aralar çift sahibi yeni üye sayımız çok yardımcı olabildikse ne mutlu bize

4. kartall82

kartall82 Guest

güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık

5. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    tesekkürler :)

6. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Benim dişi de sizin dediğiniz gibi ceresi koyu kahverengi, yuvalık takılı ama hiç bakmıyor bile. Ne yapmak lazım ki ilgi duyması için?

7. UMUT AYYILDIZ

Beğenileri:
    0
    kardesım cok tesekkur ederım gercekten ben bunun gıbı bılgılerın olmasını cok ısterım saygılar

8. Samet Çağlar

benim ne dişi nede erkek giriyor yuvalıka :mad:

9. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    Zamana bırakacaksınz bu yuvaya girme işini kuş kendini hazır hissettiği an girecektir yapmanız gereken kutuyu sökün 10 gün sonra tekrar takın böylece ilgisini çekmeyi başarır yavrulamaya teşvik edebilirsiniz dişi hazır olmak zorunda yoksa olmaz dişîyide konu açmıstım mama tarifi diye ordan bakıp hazırlayın ve 2 günde bir olmak sartıyla verin kızıstıracaktır dişi kuşunuzu stres en önemli faktör fazla bakmayın kuslara basknda dikilmeyin tüneklerin yerleri sürekli aynı olsun ufacık bî değişîklik dişiyi strese sokar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:54 --

bakmanızı öneririrm kontrol amaclı günde 1-2 kere izleyin

10. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Önemli olan girmeyen kuşlara girmesi için yapılması gerekenler.

11. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    onlar için yapılacaklarıda zaten günler önceden paylaştık dostum bu aşama kuşların kulucka asaması bu tarz hareketler gözlemlediğinde yumurtlarlarmı diye sormasınlar diye paylaştım

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. cift kus besleyenler