Karadeniz Pet

yuva olmadan kuşlar çiftleşir mi?

• Konbuyu başlatan Yusuf Akyüz
  • Başlangıç tarihi
Y

Yusuf Akyüz

Guest
iyi günler arkadaşlar. Şuan yavru erkek muhabbet kuşum var. Onun yanına dişi bir yavru daha almayı planlıyorum. Fakat ilerki zamanlarda yavrulamalarını istemiyorum. Kafeste yuvalık olmaz ise yumurtlama olmaz mı? Satıcılardan öğrendiğim kafes zeminine yumurtlayacağı şeklinde. Bir yandan da kuşlarımdan yavru alarak bu duyguyu tatmak istiyorum. Annnenin yavruyu beslememe ihtimali ve benimde hiç tecrubemin olmaması beni tedirgin ediyor. Önerileriniz neler?

kafes tabanına yumurta yapabilir ama yumurtanın kırılma ihtimali yüksek egerki yavruları oldu bakmak zorundalar bakarlar sen rahatsı edmediğin taktirde bir de mama yapıp verir sin olur biter

Şimdi sen tam olarak ne istiyorsun ben anlamadım arkadaşım :) yuva olmadanda yumurta yapabilir tabi yani ihtimal dahilinde, eğer yavru istemiyorsan yaptığı yumurtayı alır atarsınki zaten tabana yapılan yumurta yuvalık koymadıkça boşa gider, yavru almak istiyorsan elbetteki yuvalık şart :)

Kardeşim kısacası isteğim bir kere çiftimden yavru almak ve bu duyguyu tatmak. Hiç tecrubem olmadığı için anne yavruyu beslemezse şiringa ile mama takviyesi yapmak gerekiyormuş. Bu işlem zor mu? Yavruya zarar vermemek adına. Birde bir kere yavru aldıktan sonra kuşları ayırsam sorun olur mu? Son olarak da yuvalık yokken kuşlar çiftleşir mi? Uzun oldu ama bu alanda yeniyim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

iyi günler arkadaşlar. Şuan yavru erkek muhabbet kuşum var. Onun yanına dişi bir yavru daha almayı planlıyorum. Fakat ilerki zamanlarda yavrulamalarını istemiyorum. Kafeste yuvalık olmaz ise yumurtlama olmaz mı? Satıcılardan öğrendiğim kafes zeminine yumurtlayacağı şeklinde. Bir yandan da kuşlarımdan yavru alarak bu duyguyu tatmak istiyorum. Annnenin yavruyu beslememe ihtimali ve benimde hiç tecrubemin olmaması beni tedirgin ediyor. Önerileriniz neler?

çiftleşir kardeş

Geri