Karadeniz Pet

yuvada yumurta kayboldu yardım

okan67

Meraklı Üye
arkadaslar daha önce yavru aldıgım cıftden dun 1 yumurta geldı bu sabah ıse gıderken baktım yumurta duruyordu aksam işten eve geldim yumurta yok ne kabuk ne sarısı hic bişey yok:)
erkek daha öncekı kuluckada yuvaya girmıyordu bu sefer bır kac defa ıcerı gırdıgını görum acaba erkk mı kırıyor bunun önune nasıl gececem eger öleyse bı fıkır verın,kusları rahatsız da etmıyorum 1 kere baktım sadece zaten gun boyu ısteydım evde kımse yok.

Yapacak bi şey yok. Dua edeceksin.
Bir de talaşı eksik etme Yuvalıktan. 1-2 çimdik talaş olsun.

aynen talaşta vardı ama :)erkek girip o talaşları yemeye calısıyordu kutudakı ilgiside öle basladı

Son düzenleme:
Adet edineceklerini düşünmüyorum arada böyle şeyler olabiliyor

peki teşekkür ederim bakalım ne olcak takipteyim

kalamar kemiği eksikliği var erkek'te yerinde olsam erkeği yumurta olup cıkana kadar ayırırdım.

Ayırmayın sakin çiftleşmeye devam eder onlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:58 -->-> Daha önceki mesaj 18:57 --

[/COLOR]
Ayırmayın sakin çiftleşmeye devam eder onlar

kalamar kemiği eksikliği var erkek'te yerinde olsam erkeği yumurta olup cıkana kadar ayırırdım.

bugun 2. yumurtayıda kırdılar sanırım erkek kırıyor hala durumu algılayamadım gercekten cok uzuldum ne olcak bu ısın sonu bılmıyorum.
kalamar kemmıgıde var kafesınde bılmıyorm ne olcak

Son düzenleme:
Üzülmeye gerek yok. Alışana kadar böyle..
Yumurta gelmesi sevindirici haber. Eş tuttuklarını gösteriyor.
İstersen petshoptan sahte yumurta alıp koy hevesini alsınlar yumurtadan. Belki bir daha kırmazlar.

abi bende gecen kuluckadan kalma atmadıgım 10 adet bos yumurta var bunları altına 2 gunde bır koysam gelen yumurtaları toplasam nasıl muhafaza edecem sıcaklık vs bu sekıl olur mu.
yumurtlama bıtınce dısının altına gercek yumurtaları sersem sonra erkegı ayırsam olurmu bolle bısey

erkek dişiyi hic rahat bırakmıyor dişi kutuya kacıyor erkek kutuya giriyor dişi kutudan tekrar kacıyor sanırım bu sırada yumurtayı kırıyorlar

Vay be baya enterasan bir olay ins basimiza gelmez

Geri