Karadeniz Pet

Yuvadan ilk atlayan yavrular

maşallah,çok güzeller,hayırlı olsun.

Soldakinin tip :) :) :) maşallah diyoruz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah çok güzeller. Siz daha iyi bilirsiniz ama alıp yuvaya koymaniz daha iyi olur. Daha tam tuylenmemis yavrular en az 35 gün yuvada kalmaları gerekir bence. Bakın şu yavru hala yuvada mesela.

e6523dc8ce5559013db31dce913b5600.jpg

Kanat altları ve popo kısmı tuylenmis mi ona bakın. Bu dönemde dal dari koyarsanız yuvaya yavaş yavaş yem kirmayi da öğrenirler. Yuvadan sürekli Atlasa bile almayın kafeste dursun baba besler onu yem kirmayi öğretir

Tekrar maşallah çok güzeller hem yavrular hem anne baba tüyü kadar yavruları olur inşallah.

Umarım yazdıklarımı yanlış anlamadiniz bilmislik taslamak gibi olmasın

Fatih Çevik
Fatih Bey, yuvaya birkac kez geri koydum, yuvada zaten dal dariyi eksik etmiyorum. Yuvaya geri koyduktan bir saat sonra yine disarda goruyorum keratalari, kafesin tabaninda dal dari ve yem var bol bol. Baba ogretiyor yem kirmayi su an. Annenin birsey yaptigi yok, tunekten oylesine kos kos bakiyor. Bugun bi tane daha atladi zaten yuvadan, bakalim boyle idare ediyoruz. Masallah sizin kus da cok guzel.Tesekkurler yorumunuz icin.

Son düzenleme:
Fatih Bey, yuvaya birkac kez geri koydum, yuvada zaten dal dariyi eksik etmiyorum. Yuvaya geri koyduktan bir saat sonra yine disarda goruyorum keratalari, kafesin tabaninda dal dari ve yem var bol bol. Baba ogretiyor yem kirmayi su an. Annenin birsey yaptigi yok, tunekten oylesine kos kos bakiyor. Bugun bi tane daha atladi zaten yuvadan, bakalim boyle idare ediyoruz. Masallah sizin kus da cok guzel.Tesekkurler yorumunuz icin.

yuvadan atlayan yavrulara suyu nasıl veriyorsunuz?

Necdet bey, kafesin tabanina yayvan bir kabin icine derin olmayacak sekilde su koydum, gerisini babalari ogretiyor.

Suyun içine girip dağıtmıyorlar mı suyu
Kabin kenarindan kafayi uzatip dillerini degdiriyolar, zaten iki kere falan gordum. Baba ne yaparsa, once biri taklit ediyor sonra suru psikolojiyle sanirim digerleri de aynisi yapiyor :)

Biz akıl yok diyoruz ama kesinlikle var
ayrıca doğada da mükemmel bir uyum var
Maşallah tekrar

Yavrular 40 ve 38 gunluk oldu, kendi baslarina tum yemleri kirabiliyorlar, masallahinizi esirgemeyin.
B4nplp.jpg
yRW7gL.jpg

Maşallah tüyleri kadar ömürleri olsun. İkisi de cok karizma:)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah. Vitamin olarak ne kullanıyorsunuz Korhan bey?

Maşallah. Vitamin olarak ne kullanıyorsunuz Korhan bey?
Vitamin olarak Avigold Advance kullaniyorum. Anne babaya yumurta mamasi verirken, bildircin yumurtasi ve organik havuc ,y em olarak Vitakraft kullaniyorum.

bıldırcın yumurtası baya bi vitamin içeriyor zaten. Vitacraft da gayet kaliteli.
Avigold u ilk defa duyuyorum memnun musunuz?

bıldırcın yumurtası baya bi vitamin içeriyor zaten. Vitacraft da gayet kaliteli.
Avigold u ilk defa duyuyorum memnun musunuz?
Bildircin yumurtasini buradaki bir uretici tavsiye etti, kendi kuslarinin mamasi icin bildircin da besliyor. Vitakraft cok iyi yem, ama buyuk paket satilmiyor, oldukca pahaliya geliyor. Vitaminden memnunum, yavrulara su an vermiyorum.Vitamini ciftlesme oncesi ana babalara veriyorum, ilk yumurta cikinca kesiyorum, iki gune bir yumurta mamasi veriyorum ozellikle yavrular ciktiktan sonra

Maşallah çok güzeller. Böyle güzel kuşlar yetiştirmek bizede nasip olur inşallah.

Geri