Karadeniz Pet

Yuvalığa bir baktım 2 Tane Yumurta :D

• Konbuyu başlatan Ediz Edizoğlu
  • Başlangıç tarihi
E

Ediz Edizoğlu

Guest
Hayırlı Cumalar.Selamun Aleyküm arkadaşlar 1 haftadır yok dişi kuşun popo tüyleri döküldü yok o yok bu diye sorular soruyordum size :D 1 haftadır dişi yuvalığa bakmama engel oluyordu bugün yem yemeye çıkmışken bi bakim dedim 2 tane yumurta vardı küçük küçük Allahım Mütiş duygu :D kuşlarımın ilk kuluçkası aynı zamanda benim ilk deneyimim :D dişi zaten 4-5 gündür yuvada yatıyodu erkek hummalı bir çalışma işinde sürekli yem kusuyor gidiyor yuvada dişinin yanına yatıp yem kusuyor :D Şimdi size sormak istediğim şey birazdan petshopa gidicem hangi yemden alayım ne alayım . Önceden kullandıgım yem normal yemdi 2 liralık devam edeyimmi ona yoksa başkamı alayım Çok Teşekkür ederim Hepinize :)
[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] size Sora sora yumurtlattım sonunda abi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aleykümselam.gözün aydın hayırlı olsun Allah sağlıkla büyümelerini nasip etsin

Selamlar Ediz,
Varsa Vitakraft Australian yemi al. 800gr. 15-20TL arası.
Yoksa Versele LAganın karışık muhabbet kuşu yeminden alabilirisin. 500gr. 8-10TL.

Maşallah, hayırlı üretimler olsun.

Abi 2 tane yumurta yan yanaydı sanki birtanede onlardan ayrı gördüm oda yumurta olabilirmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 14:08 --

Aleykümselam.gözün aydın hayırlı olsun Allah sağlıkla büyümelerini nasip etsin

Saol kardeşim :)

Abi 2 tane yumurta yan yanaydı sanki birtanede onlardan ayrı gördüm oda yumurta olabilirmi ?

Diğerlerine benziyorsa, muhtemelen yumurtadır o da..
Yuvalık içinde içi oyuk folluk ya da yuvarlak kesilmiş bir plaka varsa çok iyi olur yumurtalar dağılmaz. O ayrı yumurtayı da diğerlerinin yanına koyabilirsin.

Diğerlerine benziyorsa, muhtemelen yumurtadır o da..
Yuvalık içinde içi oyuk folluk ya da yuvarlak kesilmiş bir plaka varsa çok iyi olur yumurtalar dağılmaz. O ayrı yumurtayı da diğerlerinin yanına koyabilirsin.

Abi Yuva normal tahta yuva içindede kum var. malesef ben bırak koymayı abi dolumu boşmu onu bile kontrol edemem çünki dişi hiç yuvalıktan cıkmıyorki napıcam ben ?

A.selâm kardeşim hayırlı cumaların olsun. Darısı başımıza maşallah kuşlarınıza. İnşallah yumurtalar çıkar ve anne babaları gibi uçmayı nasip eder Allah.

Maşallah çok sevindim Ediz gözün aydın Rabbim olmayanlara da nasip eylesin hayırlı cumalar artık rahatsız etme yuva için yapacak bir şey yok nasılsa öyle kalsin

A.selâm kardeşim hayırlı cumaların olsun. Darısı başımıza maşallah kuşlarınıza. İnşallah yumurtalar çıkar ve anne babaları gibi uçmayı nasip eder Allah.

Amin Amin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:21 --

Maşallah çok sevindim Ediz gözün aydın Rabbim olmayanlara da nasip eylesin hayırlı cumalar artık rahatsız etme yuva için yapacak bir şey yok nasılsa öyle kalsin

Tamam Yusuf :) Geçen Demekki yumurtası varmış :) Yusuf şimdi 2 tane varya ben bugünü not aldımda ilk yumurta kaç gün önce gelmiştir tahminen hangisi ilk onuda bilmiyorum :)

Hayırlı olsn gözün aydn darısı başımıza

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

[MENTION=9274]Ediz Edizoğlu[/MENTION] hayırlı olsun inşallah en kısa zamanda yavruları da alırsın... benim çiftlerimde önümüzdeki hafta yumurtlayacak inşallah bu hafta çiftleşiyorlardı sürekli bende senin tattığın duyguları tadarım... hayırlı cumalar olsun herkese...

Vitakraft Australian en iyi yem bence besin değerleri yüksek o yemden alabilirsin

Yuvalığın kapağınmı açıp dişi kuşu kışalarsın kafese doğru çıkar, işini gördükten sonra girmesi gerek kendi. Grimiyorsa parmağını kafesin içine doğru uzat, kesin girecektir yuvalığa.

Keşke öyle yapabilsem abi dişi elime saldırıyor :D fazlada rahatsız etmek istemiyorum bekleyelim bakalım :D Levent abi erkekte hep yuvanın içinde neden ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:37 --

[MENTION=9274]Ediz Edizoğlu[/MENTION] hayırlı olsun inşallah en kısa zamanda yavruları da alırsın... benim çiftlerimde önümüzdeki hafta yumurtlayacak inşallah bu hafta çiftleşiyorlardı sürekli bende senin tattığın duyguları tadarım... hayırlı cumalar olsun herkese...

Kardeşim harika duygu :D Allah herkeze taddırır inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:38 --

Vitakraft Australian en iyi yem bence besin değerleri yüksek o yemden alabilirsin

Fiyatı nedir

Moderatör tarafında düzenlendi:
2 gün önce olabilir

Hayırlı olsun yumurtalar sorunsuz çıkar işallah

Geri