Karadeniz Pet

Yuvalığa cam filmi ?

saqi

Yeni Üye
Merhaba,

Arkadaşlar yuvalıkları açıp kapatmak yerine, yuvalığın ön tarafını camdan yapıp, film ile kaplasak nasıl olur , 3 numara ile kaplanırsa içeriden %5 bir görüntü sağlar ki oda cama yaklaşırsa. Ne dersiniz, daha önce deneyen varmı ?

Birde kapı dürbünü geldi aklıma. Buna ne dersiniz ?

İçeriden dışarısı görünür.. Sen onları göremezsin.

Arkadaş filmin gözüken siyah tarafını içe görebildigi tarafı dışa yapıcam demiş böylelikle görebilir kuş göremez yaklaşırsan anca
Bence gayet güzel bir fikir ama pahalıya patlıyacağı için ona o kadar para vereceğime gider tahta alırsın daha ucuza gelir güzel fikir ama çok tutulmaz

Siz o filmlerin nasıl çalıştığını bilmiyorsunuz. Film çektiğinde hangi taraf loş olursa diğer tarafa göre o kısım görünmez. Aydınlık taraf görünür. Dolayısıyla film kaplamak iş görmez. Tek taraflı cam almalısın, içerden bakınca ayna görünecek, dışardan bakınca içi..

Siz o filmlerin nasıl çalıştığını bilmiyorsunuz. Film çektiğinde hangi taraf loş olursa diğer tarafa göre o kısım görünmez. Aydınlık taraf görünür. Dolayısıyla film kaplamak iş görmez. Tek taraflı cam almalısın, içerden bakınca ayna görünecek, dışardan bakınca içi..

bilmiyodum dediğiniz doğrudur

Son düzenleme:

Levent Bey doğru söylemiş. Yuvalığın içi daha loş olacağı için yuvalığın dışından değil içinden daha net görüntü elde edilir. Dışarısı daha iyi görünür yani.

Yeni birşey daha öğrendik, bunu bilmiyordum. Peki aynalı cam filmleri var, bu şekilde olanları kullanamazmıyız ? Ayna follukta sorun yaratırmı ?

http://www.hepsiburada.com/modacar-...-x-3-metre-2-25-metrekare-842219-pm-otm842219

Veya follukta tek ledli bir ışık kullanabiliriz diye düşünüyorum. Ancak ışık gene dişi açısından sorun yaratırmı hiçbir fikrim yok.

Son düzenleme:
Geçmiş konuların birinde okumuştum.

Arkadaşın biri yuvanın kapağına Web kamera kadar delik açmiş
Ve kamerayı oraya monte etmiş

İstediği zaman bilgisayardan seyrediyormuş.
Süper fikir

Geri