Karadeniz Pet

Yuvalığa Girmemeye Başladılar!

mertcanak123

Yeni Üye
Merhabalar. Okullar açıldığından beri foruma giremiyorum. 5 mesajdan çok fazla mesajım vardı ama ne olduğunu anlamadım. Herneyse konu bu değil.

4 Temmuz'da, bir buçuk aylık, hollanda erkek bir muhabbet kuşu aldım. Adı Çapkın. Gerçekten de adı gibi çapkın. :) Bir buçuk ayda bana tamamen alışmıştı ve konuşmaya çalışıyordu. Daha sonra 17 Ağustos'ta, iki aylık, hollanda dişi bir muhabbet kuşu aldım. Adı Şaşkın.

Çapkın beni hemen sattı ve ilk görüşte gagasına sarıldı. Sonra bunlar Aralık'a kadar böyle öpüştü durdu. Birbirlerinin ağzına yem kustular. Hatta bir keresinde Çapkın, Şaşkın'ın üstüne ayağını atmaya çalışmıştı. Sonra ben bunlara bir yuvalık aldım. 15 gün sonra yavaş yavaş yuvalığa girmeye başladı şaşkın. Çapkın zorla sokuyordu adeta.

Gel gelelim asıl meseleye, son 1 aydır yuvalığa girmez oldular. Erkek dişiyi öpmeye çalışsa da dişi artık yüz vermiyor. Zaten toplam 1 dondurma kabı nijer tohumu yedirdim ama hiç kızışma olmadı. Son 1-2 haftadır erkek kuş tekrar elime gelmeye, omzuma çıkmaya başladı. Çok şaşırdım. Ama dişi kuşla çok az ilgileniyor artık. Ne yapmalıyım, tavsiyeleriniz nelerdir?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:28 -->-> Daha önceki mesaj 04:23 --

Yardımcı olacak yok mu?

İlk olarak resim eklerseniz iyi olur

anladığım kadarı ile çiftleşmede olmamış ve aşırıda nijer yedirmişsiniz bu faydadan cok zararı olur şişmanlar ve yumurta döllenme kalitesini düşürür yumurtaların coğu boş çıkar
emin değilim ama sanırım dişi kuşunuz tüye girmiş mama ve vitamin takviyesi de yapın
kalamar kemiği tüketimleri nasıl özellikle dişi kuşun ?

Geri