Karadeniz Pet

Yuvalık değişimi konusunda yardım

Hopexy

Yeni Üye
Dişi kuşum yuvalığa 2 gündür ilgi gösteriyor talaşları attı dışarı yuvalığı folluksuz ve küçük olduğu için yuvalık siparişi verdim 2 güne gelecek şimdi ben bugünden eski yuvalığı çıkarsam 2 gün sonra gelince yenisini taksam bu 2 gün yuvalıksız kalması ilgisini azaltırmı yuvalığı küçük olduğundan dahada fazla küçük yuvalığa alışmasını istemiyorum açıkcası

Sent from my iPhone using Tapatalk

Eyvallah hocam peki yeni geleni taktığımda soğumaz dimi yeni gelen yuvaya karşı

ben hagen plastik yuvalık kullandığım bir dişimi yavrular büyüdükten sonra bir süre ayırdım salmada kaldı. sonra başka eş seçtikten sonra ahşap yuvalıklı kafese koydum bir süre sonra gelen yumurtaları tek tek kırdı. yuvalıktan olabilir mi diye merak edip hagen plastik yuvalık taktım ve plastik yuvalık taktıktan sonra gelen hiçbir yumurtayı kırmadı hatta kuluçkaya yattı. bu konu hakkında konu da açmıştım hatta. ama sizin durumda ahşaptan ahşaba değişim olacağı için çok yadırgamaz sanıyorum

Siznkinde hocam kuluçkalar arası farklı bende daha kuluçka başlamadı ondan olmuştur benimki daha iki gündür yuvaya ilgisi başladı daha olursada bendeki ilk kuluçkası olacak

Geri