Karadeniz Pet

yuvalik ici

• Konbuyu başlatan Naim Boysan
  • Başlangıç tarihi
N

Naim Boysan

Guest
Yuvaliginin ici oyuk olmasa nolur benimki oyuk degilde

Yuvaliginin ici oyuk olmasa nolur benimki oyuk degilde

yumurtalar bozulur çıkmaz yani dişi her girip çıkmasında dağılır bozulur en iyisi içi plastik folluklu yuvalık kesin sonuç 5/5 yaparsın fiyatta 10 tele öbürleri 7 tl az bi farkla yumurtalar bozulmaz benim kaç yumurta gitti şimdi bende ayıktım valla 7 yumurtadan benim 2 si çıkardı şimdi 7 de 6 sı çıkıyor yani

yumurtalar bozulur çıkmaz yani dişi her girip çıkmasında dağılır bozulur en iyisi içi plastik folluklu yuvalık kesin sonuç 5/5 yaparsın fiyatta 10 tele öbürleri 7 tl az bi farkla yumurtalar bozulmaz benim kaç yumurta gitti şimdi bende ayıktım valla 7 yumurtadan benim 2 si çıkardı şimdi 7 de 6 sı çıkıyor yani

ben bi tahta bulsam ortası delik onu yuvalıgın dibine eklesem olurmu ki

ben bi tahta bulsam ortası delik onu yuvalıgın dibine eklesem olurmu ki

olur ama temizlik kolay olmaz yumurtaların oynayamayacağı bir derinlikte yap yani 1 cm yaklasık ayarlasın onu ya 5 ltrelik şişenin kapağı boyutunda olsa iyi olur

yumurtaların bozulması saçmalık yılladır muhabbet kuşu bakıyorum yuvalıkta ortası delik değil az bişey talaş var 7/7 yaptığı da oldu muhabbet kuşunun karakterine bağlıdır bana göre çok şükür şu zamana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

yumurtaların bozulması saçmalık yılladır muhabbet kuşu bakıyorum yuvalıkta ortası delik değil az bişey talaş var 7/7 yaptığı da oldu muhabbet kuşunun karakterine bağlıdır bana göre çok şükür şu zamana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

kararsız kaldım napiyim ya ?

aklına hangisi yattıysa onu al kardeşim tabi çok küçük yuvalık alma büyük olsun yükseklik 20 genişlik 15 derinlik 15 gibi..

resim ekleyebilirsen daha mantıklı yorum yapabiliriz

Yuvaligim varda buyukte ama cokukluk yok

kardeşim seçim sana riske girme derim ben çıkar çıkmaz degil ama 5 yumurtadan 2 si 3 yumurtadan 1 i çıkar yani seçim senin kus her çıktıgında yumurta dagılır ve bozulur htta krılır bosa gitmesin yavrular günah en iyisi içi folluklu yuva

yavrunun çıkması yuvalığa bağlı değil aslında yani bana göre. yuvaşığın oyuk olması yumurtaların bir arada tutulmasını sağlamak ve anne kuşun bu yumurtaları mümkün olduğunca kuluçkada yatmasına bağlıdır. yumurtalar toplu halde durdukça anne daha kolay yatacaktır üstüne.

O yüzden forumdaki arkadaşlar oyuk yuvalık tercih ediyor.

Geri