Karadeniz Pet

Yuvalıktan Çıkmayan Yavrular!!

Yüksel BULUT

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar birçok yumurta almama rağmen 2 yıl sonra ilk defa
1 yaşın üzerindeki eşlerim,
5 yavruyu büyüttüler :).
Bugün birisi tam 30 günlük oldu yalnız hala içerdeler.
Ama 26 günlük olan bugün ikinci kez
aşağı atlamıştı tüyleri henüz tam değil.Bende yuvalığa geri koydum.
Yuvadan 26-28 ve 30 günlük olan kuşlarımı tabana koymalımıyım.
Anne çok seyrek beslemeye başladı.Baba 26 günlük kuşun peşinde koşturuyo :)
Yardımcı olursanız mutlu olurum.Teşekkür ederim.

Tüyleri tamamlanana kadar anne yanında olması lazım
baba rahatsız ediyorsa ayırabilirsiniz
kabuksuz yem yada dal darı koyabilirsin yuvanin içine aç kalmazlar

eğitimi yeme düşüp ayırdıktan sonra vermeye başlarsınız

Abi yeni yeme düşenler için özel bir yem vardı onu aldım.Oda kabuklu ama çok kaliteli.
Dal darı alacaktım burda poşetin içinde 5 tane var 15 lira diyo :).Kıyamadım valla paraya.
Yani işin aslı ederi çok geldi bana.Aspuruda yarın alacağım.Teşekkür ederim abi.

Abi yeni yeme düşenler için özel bir yem vardı onu aldım.Oda kabuklu ama çok kaliteli.
Dal darı alacaktım burda poşetin içinde 5 tane var 15 lira diyo :).Kıyamadım valla paraya.
Yani işin aslı ederi çok geldi bana.Aspuruda yarın alacağım.Teşekkür ederim abi.
Hocam bende almıştım 10 lira dedi adam içinde 5 tane vardı abi dedim 10 lira pahali degilmi dedim 7 liraya aldım başka petshoplara git illaki ucuz bulursun 10 liraya bulursun belki daha ucuza

İşte bu yüzden Yanlış anlaşılma olmasında petsholardan birşey almak işime gelmiyor.
Çünkü paranın ne kadar zor kazanıldığını biliyorum ben.O yüzden alacağım tüm ürünleri
İnternetten alıyorum.

Anne baba ile aynı kafes tabanına mı koyuyorsunuz.Yoksa baska bir kafese mi aktarıyorsunuz.Benim yavrularda 25 günlük oldu ortalama yakında atlarlar.Yuvalığa dal darı ve yavru muhabbet yemi koydum

Arkadaşlar yeni konu açıpta forumu kirletmek istemedim.İlk çıkan yavrum yeme düşmedi hala
yuvalıkta anasından yem yiyor.Toplamda 5 yavru var.En büyük ve en küçük kafeste.Hadi en küçüğü anladımda,En büyüğe ne oluyor.
Neden çıkmıyor yuvalıktan ve sürekli anadan besleniyor.Diğerleri çok şükür düştü yeme.Ne Zaman ayırayım onları ?Bu en büyük yavruyu
ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Geri