petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yuvarlak kafese yuvalık sorunu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Akgün BİNGÖL tarafından 21 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Akgün BİNGÖL
    Gizli

Arkadaşlar bende yuvarlak kafes var muhabbet kuşlarım için resimdekinin aynısı çekmedim aynısı olduğu için netten aldım
    şimdı buna yuvalık takmak sitedim bizim kuşlar rahat durmamaya başladılar yani bir iki haftaya çiftleşirler ama kafese yuvalığı takamadım içine koydum hoş olmadı ve içim el vermedi ne yapmam gerek ? bu kafeslere uygun yuvalık mevcutmudur?

2. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Öncelikle muhabbet kuşları için yuvarlak kafesi uygun bulmuyoruz.
    İkinci olarak ise ustam mecbur giriş kapısına takacaksınız yuvalığı. Zaten kafes içine bir müdahaleniz olmuyor yemlikler dışardan suluk dışardan.. Kapısına takın..

3. Akgün BİNGÖL
    Gizli

hocam kafesi mi değiştirmeliyim ?

4. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Eğer kuşlar yumurtlama arefesindeler ise hiçbir değişiklik yapmayın şimdilik. Lâkin sonrasında yavrular olup büyüyüp yuvadan atladıktan sonra eşleri normal kafese almanızı öneririm.

5. Akgün BİNGÖL
    Gizli

cihat hocam biliyorsundur kuşlar daha çiftleşmedi ama geçen gün bayağı çabaladılar yani mamoş sürekli ayağını üste atıyor geri çekiyor dişi çöküyor ve kalkıyor bende alayım dedim ne olur ne olmaz aldım kafese uygun gelmedi bir kaç saat kafesin içine koydum dedim belki olur ama olmadı onun için sormak istedim yoksa kafesi değiştircem ...

6. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Eğer dişi karşı gelmiyorsa sıkıntı yok olur bu iş merak etmeyin. Yuvalık uyar her türlü. Delik kapıda olsun kuşlar girebilsin başka sorun kalmaz. Şimdilik bir yer ve kafes değişikliği yapmayın.

7. Akgün BİNGÖL
    Gizli

eyvalla ustam öyle yapacm peki yuvalık boyutu iyimidir

8. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Boyut iyi ustam. Tabi gönül ister ki daha büyük olsun ama bu da yeterlidir. Hele bazı yuvalıklar var ki 1 çift hint bülbülü içine zor girer. Bir de millete muhabbet kuşu yuvalığı diye kakalıyorlar yazık günah .. Bu yuvalık gayet ideal kısacası.

9. Akgün BİNGÖL
    Gizli

valla sultan papağanı yuvalığı almak aklımın ucundan geçti :D halada var aslında :D

10. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Neyse bunu taktıysanız kalsın sorun olmaz :)

11. Akgün BİNGÖL
    Gizli

takmadım henüz takamadım kafese ama onun hal çaresi bulunur o sorun değil büyük alırım yarın büyük ihtimalle

12. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    çok büyük sorun çıkmazsa bence kafesi değiştirin ve daha büyük bir yuvalık alın...kafes bence muhabbetlere uygun değil...cihat'ın dediği gibi kuşların durumlarına göre yuvalığı da kafesi de değiştirin...

13. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Benim kafeste bundan acaba neden muhabbetlere uygun değil?

14. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    yani uygunsuzluğu bu kafesler papağan kafesleri diye biliyorum...yuva takacak sağlıklı bir yerleri yok...silindir şeklinde...alanı dar...muhabbetler hareketli kuşlar,hareket alanları dar bu kafeslerin...ama siz kullanıyorsunuz siz ve kuşunuz memnunsa bir sorun yok tabi...

15. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Ustamız haklı. Bu kafesler papağan kafesidir. Muhabbetler bu kafeslerde kendilerini çok güvende hissetmezler. Köşeli en iyisi ve mesela bir kakadu bir jako buna belki koyulabilir ama onlar zaten pasif hayvanlardır. Çıkarıp bir köşeye koysanız biblo gibi dururlar. Ama muhabbet kuşları hareketli canlılardır ve geniş alan isterler.

16. Akgün BİNGÖL
    Gizli

Valla mamoşla fıstığın bi şikayeti yok aslında ama genede değiştirmek iyi olacak bence ...

17. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Evet fakat şuan yuva hazırlığı içindelerse sonra değiştirin bence..

18. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    yuvalık küçük yorumları yapılmış, yuvalığın eni, boyu, yüksekliği kaçar cm?

19. Akgün BİNGÖL
    Gizli

Valla ölcecek aletlerim yok ama elimi zaten onun için koydum yani küçük mü büyükmü diye ben 1.83 boyundayım yani ona göre elimi hesaplayın işte ama nereye gittiyse aynı çıktı boyutları bende taktım yuvarlak kafese ayarladım sağlam oldu

20. Akgün BİNGÖL
    Gizli

Kafesi şu şekilde yaptım arkadaşlar yuvaya denk getirdim kafesin kapısını çıkartttım böyle yaptım ...

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu kafesi aldım yuvalık yeri yok