Karadeniz Pet

üst solunum yolu enfeksiyonu

Orhn88

Yeni Üye
merhabalar arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var muhabbet kuşum son bir haftadır kabarık duruyordu ama anormal bunun dışında birşey farketmemiştim taki bu sabaha kadar. sabah kusmaya başlayınca doğru veterinere götürdüm ilaç verdi suluğuna damlatmam için daha öncekı kuşumu kuruma hastalıpından dolayı kaybettim kuruma hastalığından kurtulmuyormuş kuşlar peki üst solunum yoku enfeksiyonundan kuşunu kurtaran varmı bir umut nolur cevap yazın

benim başımda da hastalık var. @Selçuk YÜKSEL abimi dinledim kuşu kurtardım gibi.

kendisi gelince doğru yonlendirme yapar.

iyi de yemiyor içmiyor ağzıma suyu damlatmak zorunda kalıyorum ardından kusuyor

iyi de yemiyor içmiyor ağzıma suyu damlatmak zorunda kalıyorum ardından kusuyor

sevgili arkadaşım,

@Selçuk YÜKSEL abim bana bir tedavi söyledi ve ilaç adı. Ben onun söylemesinden biraz geç de olsa başladım. Hatta o kadar geç kaldım ki, hayvanı kaybedebiliyordum. Sağolun @Selçuk YÜKSEL abim canlarımı kurtardı.

bana söylediği tedavi yöntemini sana söylemem doğru olmaz. Neden diye sorarsan, benim kuşum senden daha kötüydü hatta son evreydi. @Selçuk YÜKSEL abimin söylediğine göre hayvana son gün müdehale etmesem kaybedebilirdirdik bile..

Tekrar ediyorum önerdiği tedaviyi sane söyleyemem zira ben hiçbir ilaca başlamamıştım. Direk söylediğini yaptım.

Oysa sen veteriner hekimden bir tedavi yönetimi almışsın. Bence bu tedavite devam et.

Tedavi almamış olsaydın zaten @Selçuk YÜKSEL abim konuya bakar ve gerekli şeyleri söylerdi.

Birde kuşunun resmini ve videosunu gönder lütfen.

Dışkı resmi dahil..

ona bakarak yorum yapsın.

Kuşunuz yediği her şeyi kusuyorsa, kursağında sindirim başlamıyor demektir. Kursak mantarı olabilir. Gagadan herhangi bir koku geliyor mu ona bakın, akabininde dışkı resmi paylaşın. Kursak mantarını mikostatin alarak geçirebilirsiniz, veterinerinizin size ne verdiğini ve içeriğini bilmiyorum. Veterinerinize hastalığın ne olduğunu ne düşündüğünü sorun. İlacın içeriğini de öğrenin, birden fazla ilaç kullanımı kuşunuza zarar verecektir; doğru tedaviden emin olmadan başlamayın. Eczanelerden damlalık alabilirsiniz, 1,5 lira bir şeydir. Damlaık ile kullanın gagadan damlatma işlemini uygularken. Akabininde probiyotik ve multivitamin tedaviside gerekecektir. Kuşunuz ne zamandır bu durumda, kabarık durması vs kuşunuzun resmini de paylaşın.

Kuruma bir neden değil, sonuçtur. Buna herhangi bir hastalık neden olabilir, özellikle sindirim sisteminde sorun varsa bir şey yiyip içemediği için; zayıflar ve sonrasında ölüm gerçekleşir. Kuş durduk yere kurumadan ölmez, eklemek istedim.

sevgili arkadaşım,

@Selçuk YÜKSEL abim bana bir tedavi söyledi ve ilaç adı. Ben onun söylemesinden biraz geç de olsa başladım. Hatta o kadar geç kaldım ki, hayvanı kaybedebiliyordum. Sağolun @Selçuk YÜKSEL abim canlarımı kurtardı.

bana söylediği tedavi yöntemini sana söylemem doğru olmaz. Neden diye sorarsan, benim kuşum senden daha kötüydü hatta son evreydi. @Selçuk YÜKSEL abimin söylediğine göre hayvana son gün müdehale etmesem kaybedebilirdirdik bile..

Tekrar ediyorum önerdiği tedaviyi sane söyleyemem zira ben hiçbir ilaca başlamamıştım. Direk söylediğini yaptım.

Oysa sen veteriner hekimden bir tedavi yönetimi almışsın. Bence bu tedavite devam et.

Tedavi almamış olsaydın zaten @Selçuk YÜKSEL abim konuya bakar ve gerekli şeyleri söylerdi.

Birde kuşunun resmini ve videosunu gönder lütfen.

Dışkı resmi dahil..

ona bakarak yorum yapsın.
1516197391502269421684.jpg
1516197391502269421684.jpg
1516197451368309750591.jpg

dışkısı sulu oldu şu an

Ekli dosyalar

• 20180117_171553.jpg
    20180117_171553.jpg
    5 MB · Görüntüleme: 70
Üst solunum yolu gibi durmuyor nefes alışverişinde düzensizlik sesinde hırıltı yada hapşurma gibi belirtiler var mı?

Üst solunum yolu gibi durmuyor nefes alışverişinde düzensizlik sesinde hırıltı yada hapşurma gibi belirtiler var mı?
vallahi hapşırma yok nefes alışverişide düzenli vallahi veteriner ağzının içine bakıp ooo üst solunum yolu dedi bende verdiği ilaçları alıp geldim

Veternerin verdiği ilaçları kullanın ve birde probiyotik takviyesi yapın..Bu ilaç kursak içindeki enfeksiyonlarda etkili midir bilmiyorum ama tedaviden sonra düzelmezse mikostatin şurup+multivitamin+probiyotik şeklinde tedaviye başlayın.

Dışkıda sindirilmemiş yem var gibi görünüyor ilk resimde, ikinci resimde ise ne verdi iseniz ondan kaynaklı ishal oluşumu da olabilir. Diğer konuda bahsettiğim tedavinin aynısını sizde uygulayabilirsiniz, veterinerin verdiği ilaç hakkında bir bilgim yok. Veterineriniz ile irtibata geçin, ilacın içeriğini öğrenin ama sanıyorum ki; bakteriyel enfeksiyonlar için kullanıyor. Kısacası kullanabileceğiniz bir ilaç ancak içeriğini bilmiyorum.

Dışkıda sindirilmemiş yem var gibi görünüyor ilk resimde, ikinci resimde ise ne verdi iseniz ondan kaynaklı ishal oluşumu da olabilir. Diğer konuda bahsettiğim tedavinin aynısını sizde uygulayabilirsiniz, veterinerin verdiği ilaç hakkında bir bilgim yok. Veterineriniz ile irtibata geçin, ilacın içeriğini öğrenin ama sanıyorum ki; bakteriyel enfeksiyonlar için kullanıyor. Kısacası kullanabileceğiniz bir ilaç ancak içeriğini bilmiyorum.
yani tetramezatin mı almalıyım

Kusma varsa solunum yolu enfeksiyonu değildir. Veya solunum yolu hastalığı ile birlikte başka hastalığı da vardır. Veterinerin önerisine söz söylemek ne kadar etik olur bilmem ama bence siz tylosin’e ek olarak eczaneden mikostatin alın ve sabah akşam birer damla damlatın ağzına. Tylosine de devam edin. 3-4 gün içerisinde gelişme olmazsa veya daha kötüye giderse yazın.

Geri