Karadeniz Pet

İsimsiz Dost

CoffeeSapien

Yeni Üye
Merhabalar herkese, yazım hatalarımdan dolayı şimdiden özür dilerim sizlerden telefondan yazıyorum bu yazıyı. henüz ismi bile olmayan bir minnoş arkadaş edindim kendime ve bilgili kişilerden büyüklerimden kardeşlerimden yorum almak istedim. Dişi olarak aldım yaklaşik 2 aylık falan olarak söyledi sağlıklı oldugunu soyledi sizlerden ogrendigim kadariyla ben bakmaya anlamaya calistim tabi ancak tecrubem olmadigi icin yinede pet shop'un insafına kaldim sayilir bende akil fikir danismak istedim sizlere. Resimlerini ekledim gozleri simsiyah tamamen ancak gozlerinin altinda tuyun seyrek oldugu yeri gorursunuz sanirim. orasinin henuz yavru oldugu icin tuylerinin seyrekliginden kaynaklandigini dusundum vucudunda diski problemi ben goremedim. eve geldi kafesine koyarken o icine koyduklari kartondan cikarirken elime aldim cok sevmedi tabi ilk defa gordugu birisi eline aldigi icin 10 saniye sonra tekrar biraktim kafesine. sonra elimi usulca kafese soktum 10 dk sonra ve karnini oksadim hafifce kacmadi benden. tabi ortami tanimiyor cekimser duruyor tepki vermiyor cok ama kacmadida. sizlerin yorumlarinida alayim soylrdiklerim dogrumudur gozunuze takilan birseyi varmidir. hastaligi falan takilirsa ozellikle erkenden fark etmek istiyorum hastaligi olsada artik benim bir dostum ailenin bir ferdi ilgilenmek benim sorumlulugum bunu bilmek isterim. yorumlarinizi bekliyorum pamuk gibi dostumla ilgili :)

Ekli dosyalar

• 20190704_182719.jpg
    20190704_182719.jpg
    978.6 KB · Görüntüleme: 58
  • 20190704_182723.jpg
    20190704_182723.jpg
    993.2 KB · Görüntüleme: 56
  • 20190704_182718.jpg
    20190704_182718.jpg
    976.9 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG-20190704-WA0003.jpg
    IMG-20190704-WA0003.jpg
    96.3 KB · Görüntüleme: 48
  • 20190704_182729.jpg
    20190704_182729.jpg
    1,000.5 KB · Görüntüleme: 54
  • 20190704_182750.jpg
    20190704_182750.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 51
  • Beğen
Tepkiler: Kca
üstelik şuanda dışkısı çok sıvı ishal gibi görünüyor, bir yazıda görmüştüm sanırım eve ilk geldiğinde normal böyle şeyler diyorlardı ancak cidden öyle mi acaba bu bir sıkıntı mı sizce?

Ekli dosyalar

• 20190704_193157.jpg
    20190704_193157.jpg
    917.3 KB · Görüntüleme: 57
Merhabalar herkese, yazım hatalarımdan dolayı şimdiden özür dilerim sizlerden telefondan yazıyorum bu yazıyı. henüz ismi bile olmayan bir minnoş arkadaş edindim kendime ve bilgili kişilerden büyüklerimden kardeşlerimden yorum almak istedim. Dişi olarak aldım yaklaşik 2 aylık falan olarak söyledi sağlıklı oldugunu soyledi sizlerden ogrendigim kadariyla ben bakmaya anlamaya calistim tabi ancak tecrubem olmadigi icin yinede pet shop'un insafına kaldim sayilir bende akil fikir danismak istedim sizlere. Resimlerini ekledim gozleri simsiyah tamamen ancak gozlerinin altinda tuyun seyrek oldugu yeri gorursunuz sanirim. orasinin henuz yavru oldugu icin tuylerinin seyrekliginden kaynaklandigini dusundum vucudunda diski problemi ben goremedim. eve geldi kafesine koyarken o icine koyduklari kartondan cikarirken elime aldim cok sevmedi tabi ilk defa gordugu birisi eline aldigi icin 10 saniye sonra tekrar biraktim kafesine. sonra elimi usulca kafese soktum 10 dk sonra ve karnini oksadim hafifce kacmadi benden. tabi ortami tanimiyor cekimser duruyor tepki vermiyor cok ama kacmadida. sizlerin yorumlarinida alayim soylrdiklerim dogrumudur gozunuze takilan birseyi varmidir. hastaligi falan takilirsa ozellikle erkenden fark etmek istiyorum hastaligi olsada artik benim bir dostum ailenin bir ferdi ilgilenmek benim sorumlulugum bunu bilmek isterim. yorumlarinizi bekliyorum pamuk gibi dostumla ilgili :)

Çok güzelmiş kızın Allah nazarlardan saklasın :) melek gibi.. profesyonel değilim saglikla ilgili bilenler yazarlar. zamanla alisacaktir şu an yeni geldiği bir yer ve de orada bir sürü kuşla birlikteyken bir anda tek başına başka bir yerde buluyor kendini garipsemesi çok normal.

Son düzenleme:
Çok güzelmiş kızın Allah nazarlardan saklasın :) melek gibi.. profesyonel değilim saglikla ilgili bilenler yazarlar. zamanla alisacaktir şu an yeni geldiği bir yer ve de orada bir sürü kuşla birlikteyken bir anda tek başına başka bir yerde buluyor kendini garipsemesi çok normal.
Çok teşekkür ederim yorumunuz için :) amin :)

• Beğen
Çok teşekkür ederim yorumunuz için :) amin :)
Benim kızım da ilk geldiğinde ishal olmuştu ama hemen alisti o 1 2 güne çok iyiydik. Sürekli gözlemle başka bir belirti olucak mi diye takip et yani stresten olmuş olabilir. Yapışma var mı? Enerjisi nasıl?

Benim kızım da ilk geldiğinde ishal olmuştu ama hemen alisti o 1 2 güne çok iyiydik. Sürekli gözlemle başka bir belirti olucak mi diye takip et yani stresten olmuş olabilir. Yapışma var mı? Enerjisi nasıl?
yapışma görmüyorum enerjiside henüz hiç bilmiyorum tedirgin tüm resimlerde durdugu yerde duruyor etrafı gözlemliyor sanırım alışana kadar :) ama masamın hemen yanında bana bakıyor sürekli ve bende sakin sakin konuşuyorum az az alışması için. kontrolde tutucam dediğiniz gibi bir süre bu konuyu çok aktif kullanıp sürekli sizleride bilgilendiricem benim gözümden kaçan şey olursa diye :) evet bende okumuştum ilk günler olabiliyormuş böyle. birde ben mekanik oyun klavyesi kullanıyorum biraz ses çıkarıyor biliyor musunuz bilmem tıkır tıkır ses çıkarıyor tuşlar bundan korkar yada rahatsız olur mu acaba yoksa alışır mı ? hiç tepki vermiyor şuan bukadar yazı yazdım korkmadı mesela beni izliyor sadece ve uyukluyor ara ara sanırım küçük olduğu için bebekler gibi sık uyuyor biraz bunlarda :)

Maşallah çok güzel, ishali geçmezse burdan yardımcı olurlar sen yeşillik verme şimdilik. Yemini kumunu eksik etme vitaminli suyunuda terek biraz yüksek gibi geldi bana bide salıncağa alıştır sonraki zamanlarda salıncakta sallmsı çok güzel oluyor

Maşallah çok güzel, ishali geçmezse burdan yardımcı olurlar sen yeşillik verme şimdilik. Yemini kumunu eksik etme vitaminli suyunuda terek biraz yüksek gibi geldi bana bide salıncağa alıştır sonraki zamanlarda salıncakta sallmsı çok güzel oluyor
boyle aslinda tuneginin yaninda duruyor hemen dininde ve tesekkur ederim yorumunuz icinde :)

Ekli dosyalar

• 20190704_201822.jpg
    20190704_201822.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 50
geldiginden beri yemedi bu kuslar cok sık yer evet anliyorum tedirgin ama yese keske sorun olur mu bu yememesi

boyle aslinda tuneginin yaninda duruyor hemen dininde ve tesekkur ederim yorumunuz icinde :)
Tünegi yemle suya paralel olcak şekilde koy ikisinin önüne yani kolay ulaşsın daha bebek. Elinle vermeyi dene yemi avcuna koy biraz biraz korkutmadan uzat bakalım yiyecekmi

Eve yeni gelen kuşlarda sıvı dışkı görülebiliyor. Yakın zamanda geçer. Kuş çok tatlıymış, maaşallah :)
çok teşekkür ederim peki geldiginden beri birşey yememesi ? saat 18.00 dan bu yana bende sayılır kafesine dal darı koydum yemi suyu herşeyi var ama yemedi elimden kaçmıyor sevebiliyorum o yüzden elimle uzattım ama ağzını açmıyor çok yaklaştırınca dal darıyı çocuk gibi kafasını sağa sola sallıyor :) bir şey olur mu ilk gün diye mi yemiyor içmiyor sabaha kadar halsiz düşmesin ? ilk gece ışığını açık bırakayım mı korkar mı birde ? @Hayvansever03

Malesef o kafes muhabbet kuşu için hiç uygun değil dikey değil tellerin yatay olması gerekir tırmanması açısından değiştirmenizi öneririm..

• Beğen
çok teşekkür ederim peki geldiginden beri birşey yememesi ? saat 18.00 dan bu yana bende sayılır kafesine dal darı koydum yemi suyu herşeyi var ama yemedi elimden kaçmıyor sevebiliyorum o yüzden elimle uzattım ama ağzını açmıyor çok yaklaştırınca dal darıyı çocuk gibi kafasını sağa sola sallıyor :) bir şey olur mu ilk gün diye mi yemiyor içmiyor sabaha kadar halsiz düşmesin ? ilk gece ışığını açık bırakayım mı korkar mı birde ? @Hayvansever03
Benim ilk kuşumda eve yeni geldiğinde bir şey yememişti ikinci gün sonunda yedi. Siz yine de yiyor mu diye gözlemleyin. Ortama yabancılıl çekiyordur. Işığı açmanıza gerek yok.
Kafes dikdörtgen ve büyük olursa daha iyi olur.

kafes sorununu halletmeye çalışıyorum en kısa zamanda ve birşeyler yedi sonunda. çok teşekkür ederim yardımlarınız için sık sık bu konu aracılığı ile yardımınızı istemeye devam edebilirm :)

• Beğen
Maşallah kuşunuza çok güzel bir albino dişi. Kafes konusunu ben de açacaktım ama bana bırakmamışlar anlaşılan. Tüyü kadar ömrü olsun :)

Maşallah kuşunuza çok güzel bir albino dişi. Kafes konusunu ben de açacaktım ama bana bırakmamışlar anlaşılan. Tüyü kadar ömrü olsun :)
amin çok teşekkürler :) kafesi en kısa sürede halledicem öğrencilik durumu var aynı zamanda :D ama halledilir rahatsız olmasında arkadaş gerisini hallederim bir şekilde :)

Geri