Karadeniz Pet

Yaşlı kuşuma can dostu

Cemoov

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhabalar kuşum 10 yaşında daha önce de bir konu açmıştım çiftleşme meselesiyle ilgili fakat olmayacağını öğrendim ve üzüldüm bu sefer farklı bir sorum var. Bir tanıdığımdan çok akıllı genç bir sultan papağanı alabilme ihtimalim var alırsam aynı kafeste yaşarlar mı kuşumun arkadaşı olsun istiyorum lütfen gerçekten bilenler veya deneyenler yazsın tahminlerinizi yazmayınız.

Arkadaşlar öncelikle merhabalar kuşum 10 yaşında daha önce de bir konu açmıştım çiftleşme meselesiyle ilgili fakat olmayacağını öğrendim ve üzüldüm bu sefer farklı bir sorum var. Bir tanıdığımdan çok akıllı genç bir sultan papağanı alabilme ihtimalim var alırsam aynı kafeste yaşarlar mı kuşumun arkadaşı olsun istiyorum lütfen gerçekten bilenler veya deneyenler yazsın tahminlerinizi yazmayınız.
normalde aynı kafeste yaşarlar bir çok örneğini gördüm ama muhabbet kuşunuzun 10 yaşında olması soru işareti doğuruyor

Ne gibi sorunlar olabilir ki sizce eskisi kadar hareketli değil sonuçta pek uğraşmaz sultanımızla :D
sizin ki fazla uğraşamaz ama sultan uğraşırsa kendini ne kadar savunur bilinmez .

Şahsi fikrim bu 10 yıllık sürecin büyük kısmını yalnız geçirip bir şekilde mutlu olabildiyse bırakın son yıllarını da yalnız geçirerek mutlu olsun . Sonuçta duygusal hayvanlar .

Bir de fotoğraf paylaşsanız çok mutlu oluruz

sizin ki fazla uğraşamaz ama sultan uğraşırsa kendini ne kadar savunur bilinmez .

Şahsi fikrim bu 10 yıllık sürecin büyük kısmını yalnız geçirip bir şekilde mutlu olabildiyse bırakın son yıllarını da yalnız geçirerek mutlu olsun . Sonuçta duygusal hayvanlar .

Bir de fotoğraf paylaşsanız çok mutlu oluruz
IMG-20171117-WA0012.jpeg

Arkadaşlar ne kadar 10 yıldır beraber yaşasak da kendisi ellerimden pek haz etmez bu yüzden yakından çekilmiş fotoğrafı yok umarım bu tatmin edicidir omzumdaki yeşil olan benim ihtiyar delikanlı Şaşkın :)

Ekli dosyalar

• IMG-20180129-WA0019.jpeg
    IMG-20180129-WA0019.jpeg
    353.3 KB · Görüntüleme: 33
benim kuşda 7-8 yaşşnda dişi yanında ama senin dediğin gibi hep hareketsiz uyku modunda sürekli üzücü bir durum :(

benim kuşda 7-8 yaşşnda dişi yanında ama senin dediğin gibi hep hareketsiz uyku modunda sürekli üzücü bir durum :(
Kafesin kapısını sürekli açık tut ona rağmen çıkmıyorsa tut kendin çıkart Şaşkın da ortalığı birbirine katıyor öyle yapınca ama en azından onun sağlığı için iyi oldupunu biliyorum her gece her gece çıkart dışarı kafesini de bir iki saatliğine başka odaya koy arasa da bulamasın ister istemez uçar bunu bir ay falan sürekli yaparsanız yavaş yavaş tekrardan açıldığını göreceksiniz yani benimkinde böyle olmuştu sizinki umarım değildir ama hastaysa ne yapılır bilemem :/

Sadece kafes içi halsiz dışarı çıkartınca yere gidiyor birşeyleri kemriyor hemen alıyorum pislik kapmasın diye

Arkadaşlar soruma ciddi bir yanıt gelmedi lütfen saha önce deneyen gören bilgilendirsin

Arkadaşlar ne kadar 10 yıldır beraber yaşasak da kendisi ellerimden pek haz etmez bu yüzden yakından çekilmiş fotoğrafı yok umarım bu tatmin edicidir omzumdaki yeşil olan benim ihtiyar delikanlı Şaşkın :)
Maşallah.Sağlıklı ömrü olsun. Büyük bir başarı bu yaşa kadar bakabilmek. :) Bence farklı kafeslerde tutmakta fayda var. Pamir arkadaşın da dediği gibi sultan onu rahatsız ettiğinde kendi savunabilir mi bilinmez.Ama boyut farkı da var.İllaki bir birbirlerini keşfetmek isteyecekler.Zarar verme ihtimalini düşünmek gerekir.En mantıklısı ayrı koymak.Bir de sultanlar için zaten geniş kafesler gerekiyor.Muhbabbetten daha geniş alan istiyorlar.Herşeyi geçtik diyelim rahatlık konusunda ikiside rahat edemezler diye düşünüyorum.

Maşallah.Sağlıklı ömrü olsun. Büyük bir başarı bu yaşa kadar bakabilmek. :) Bence farklı kafeslerde tutmakta fayda var. Pamir arkadaşın da dediği gibi sultan onu rahatsız ettiğinde kendi savunabilir mi bilinmez.Ama boyut farkı da var.İllaki bir birbirlerini keşfetmek isteyecekler.Zarar verme ihtimalini düşünmek gerekir.En mantıklısı ayrı koymak.Bir de sultanlar için zaten geniş kafesler gerekiyor.Muhbabbetten daha geniş alan istiyorlar.Herşeyi geçtik diyelim rahatlık konusunda ikiside rahat edemezler diye düşünüyorum.
Öncelikle teşekkür ederim almak istediğim sultanın zaten kendi kafesi mevcut onu alıp evde bir süre farklı kafeslerde tutup aynı anlarda salarak kaynaşmalarını planlıyorum zaten hemen pat diye aynı kafese koyarsam Şaşkın'ın kalbi dayanmaz sizce böyle yaparsam nasıl olur :D

Şimdi birdaha uçuruyum :D
Denemekte fayda var, ayrıca siz ondan çok daha inatçı olmalısınız belki kuşunuz yaşlılığı kabul etmiş olabilir ama siz ona her zaman genç gibi yaklaşın eskiden yaptığınız oyunları ısrarla yapın zamanla açılacağını düşünüyorum çok çok yaşlı değil bence umarım herşey sizin ve kuşunuzun gönlünce olur :)

Öncelikle teşekkür ederim almak istediğim sultanın zaten kendi kafesi mevcut onu alıp evde bir süre farklı kafeslerde tutup aynı anlarda salarak kaynaşmalarını planlıyorum zaten hemen pat diye aynı kafese koyarsam Şaşkın'ın kalbi dayanmaz sizce böyle yaparsam nasıl olur :D
Denemek lazım öyleyse :) Ama sizin gözleminiz altındayken aynı kafeslere koyun.Müdahaleniz kolay olur.Eğer geçinemezlerse de dışarı bıraktığınız da takılırlar artık :) Normal muhabbet alsanız eğer arkadaş olarak istiyorsanız.Tabi tür değişimi yapmak istiyorsanız başka tabi.

Son düzenleme:
Geri