Karadeniz Pet

1 aylık yavru muhabbet kuşu yem yemiyor, ve sürekli çiş yapıyor.

Deniz ördü

Yeni Üye
Arkadaşım yeni bir muhabbet kuşu sahiplendi 1 aylık bir yavru, yem yemiyormuş ve sürekli dışkı yapıp çiş yapıyormuş. Yardım edin lütfen acaba yem kırmayı mı bilmiyor diye şüpheleniyorum nasıl öğretiriz veya sizce farklı bir sebebi mi var

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-04-08 at 21.29.44.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-08 at 21.29.44.jpeg
    117.8 KB · Görüntüleme: 31
yemliğe hiç mi gitmiyor yoksa yemi ağzına alıp cevirip cevirip geri mi bırakıyor?

Dal darı bulunsun kafeste kuş küçük olduğu için beslendiğinden emin olmak gerek.
Ortama yeni geldiyse yemlikleri bulamamış olabilir.

parmağımı koyduğum yerler kursağı, eliyle bir yoklasın boş ise, eğer kuş yem kırmayı tam öğrenemediyse. sarı dal darı, aspur kolay kırabilir. benim kuşumda bir türlü öğrenememişti yem kırmayı. kabuksuz yem aldım. sarımsak döveceğinde ezdim. kırık kırık oldu. kafes tabanına serdim güzelce yemeye başladı. yavaş yavaşta kabuklu yeme geçirdim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210408-230725_Gallery.jpg
    Screenshot_20210408-230725_Gallery.jpg
    725.7 KB · Görüntüleme: 26
parmağımı koyduğum yerler kursağı, eliyle bir yoklasın boş ise, eğer kuş yem kırmayı tam öğrenemediyse. sarı dal darı, aspur kolay kırabilir. benim kuşumda bir türlü öğrenememişti yem kırmayı. kabuksuz yem aldım. sarımsak döveceğinde ezdim. kırık kırık oldu. kafes tabanına serdim güzelce yemeye başladı. yavaş yavaşta kabuklu yeme geçirdim.
Sanırım dün akşam yerken görmüş teşekkürler

Geri