Karadeniz Pet

Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum 1.5 aylık gohsu boyle olması normalmi ?

emineseven

Yeni Üye
Merhaba iyi günler bu kuşun göğüsü boyle olması normalmi

Alırken böyle mi aldınız? Kuşun özellikle göğsünde tüy olmaması normal değil. Görüntü hakkında da; göğsünün sivri olması normal koşullarda iyi değildir. Hasta kuşun öyle olur. Fakat kuşunuz yavru olduğu için yani yavru kuşlar zaten zayıf olduğu için sivriliği şimdilik normal kabul edebiliriz. Kuşun neşesi,iştahı ve dışkısı nasıl?

Alırken böyle mi aldınız? Kuşun özellikle göğsünde tüy olmaması normal değil. Görüntü hakkında da; göğsünün sivri olması normal koşullarda iyi değildir. Hasta kuşun öyle olur. Fakat kuşunuz yavru olduğu için yani yavru kuşlar zaten zayıf olduğu için sivriliği şimdilik normal kabul edebiliriz. Kuşun neşesi,iştahı ve dışkısı

Eğer başka anormal bir durum fark etmezseniz yani sürekli uyuklama, kuş sesi açtığınızda tepki vermeme, dışkısında anormallik gibi değişiklikler olmadıkça tüylerinin zamanla çıkmasını bekleyeceksiniz. Kaliteli bir B vitamini kullanın. Bt amin forte iyidir. Dal darıyla da besleyin. İnşallah zamanla tüyleri uzar.

Eğer başka anormal bir durum fark etmezseniz yani sürekli uyuklama, kuş sesi açtığınızda tepki vermeme, dışkısında anormallik gibi değişiklikler olmadıkça tüylerinin zamanla çıkmasını bekleyeceksiniz. Kaliteli bir B vitamini kullanın. Bt amin forte iyidir. Dal darıyla da besleyin. İnşallah zamanla tüyleri uzar.
Dışkı resmi https://resimyukle.io/r/vYUbvvkd3s

Göhsündeki tüyler var banyo yaptığım için tuyleri oyle görünuyor
Ben oradaki tüyleri petshop tarafından çekilmiş falan sandım. Yavru kuşlar zayıf olduğu için göğüs kemiği ele gelir. Dışkısıda iyi. Normalde ele gelen sivri göğüs kemiği hastalığın ilerlemiş zamanlarında olur. Ama sizin kuşunuz yavru oldugundan öyle bir durum yok merak etmeyin. İştahı keyfi de yerindeyse korkmanızı gerektirecek bir şey olmasın.

Ben oradaki tüyleri petshop tarafından çekilmiş falan sandım. Yavru kuşlar zayıf olduğu için göğüs kemiği ele gelir. Dışkısıda iyi. Normalde ele gelen sivri göğüs kemiği hastalığın ilerlemiş zamanlarında olur. Ama sizin kuşunuz yavru oldugundan öyle bir durum yok merak etmeyin. İştahı keyfi de yerindeyse korkmanızı gerektirecek bir şey olmasın.
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız

Geri