Karadeniz Pet

1 aylık yavrular

Kolaylı 55

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.3 tane yavru kuşumuz var ve 1 ayı geçtiler yumurtadan çıkalı.anne ve babayla toplam 5 kuş olunca kafesimizide büyüttük 2 katlı alt katı salma olacak şekilde 3 bölmeli bir kafes yaptık.simdi sormak istediğim birşey var ,anne kuşumuz hem eşine hemde yavrularına zaman zaman saldırıyor ve yaralayacak şekilde ya kafasından,ayagindan veya kanadindan ısırıyor.anne yavrulara neden saldırır ,ve ayırmamız gerekirmi acaba,ayırmak gerekirse yer sıkıntımız yok ama biz istiyoruz ki bir arada yasasinlar ama malesef anne kuş hep bir kavga peşinde ,neden böyle acaba.bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum.

Ekli dosyalar

• IMG_20180130_132936.jpg
    IMG_20180130_132936.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 49
Anne kuş yeni kuluçka hazırlığında olduğu için kıskançlık yapıp saldırıyor olabilir

Yavrular yem kırmaya başladıysa ayırın.
Kuşlarda aile kavramı insanlarda ki gibj değil çoluk çocuk bir arada yaşasın.
Aynı kafeste tekrar yuva hazırlığına girecektir buna bağlı olarak agresif davranışlarına devam eder.

Yavrular büyüdükçe anne babaları tarafından yabancı kuş olarak görülebilir bu yüzden zarar verebilirler. Anne koruma içgüdüsüyle yavrulara zarar verebileceği gibi baba da çiftleşme içgüdüsüyle dişi yavrulara zarar verebilir.

Yavrular yem kırmaya başladıysa ayırın.
Kuşlarda aile kavramı insanlarda ki gibj değil çoluk çocuk bir arada yaşasın.
Aynı kafeste tekrar yuva hazırlığına girecektir buna bağlı olarak agresif davranışlarına devam eder.
Teşekkür ederim.evet yavrular yem kırıp kendileri yiyebiliyor.anne esinide dövüyor,nerdeyse ayağını koparacak kadar diyebilirim.ama şuan dişiyi ayrı ve tek bıraktım.bir süre öyle kalsın.yuvalikta koymadım yanına.en azından biraz dinlensin istedik.,,,birde yavrularimiz resimdeki gorunenler.sirasiyla cinsiyeti hakkında yardımcı olabilirmisiniz

1. Dişi
2. Erkek yüksek ihtimal ışık yanıltmiyorsa

Maşallah.hepside babaya benzediler evet.anneden hiçbir şey almamislar,babaları gibi sarı yeşiller

Maşallah.hepside babaya benzediler evet.anneden hiçbir şey almamislar,babaları gibi sarı yeşiller
cok guzeller Masallah benımde yavrular buyudu 2 tane 6 yumurtadan bunlar nasıp oldu bunada sukur dıer kuluckalardan bısı cıkmadı yavrular hep yumurtada öldü ınsallah suan yenıden kuluckaya gırıorlar bunlardan umut edıyor ve beklıyorum hayırlısıyla cıkarlar ınsallah assagıya resım bırakıyorum yavrular :) benımkıler ne anaya ne babaya benzemıorlar
buda 6aylık albıno dısım ılk kuluckası suan 2 yumurtası var yarın 3.yu beklıorum ınsallah kuluckamız ıyı verımlı gecer yumurtlayacak 2 cıftım daha var bakalım hayırlısıyla umutla beklıorum bıde anne baba yenıden cıftlesıor kucuk yavru daha 21 gunluk yeme dusdukden sonra yumurtlarlar ınsallah

Ekli dosyalar

• 27650187_402947730146910_889944924_o.jpg
    27650187_402947730146910_889944924_o.jpg
    150.3 KB · Görüntüleme: 20
  • 27606000_402947570146926_1005808061_o.jpg
    27606000_402947570146926_1005808061_o.jpg
    239.4 KB · Görüntüleme: 20
  • 27652943_402947790146904_269923648_o.jpg
    27652943_402947790146904_269923648_o.jpg
    113.8 KB · Görüntüleme: 20
cok guzeller Masallah benımde yavrular buyudu 2 tane 6 yumurtadan bunlar nasıp oldu bunada sukur dıer kuluckalardan bısı cıkmadı yavrular hep yumurtada öldü ınsallah suan yenıden kuluckaya gırıorlar bunlardan umut edıyor ve beklıyorum hayırlısıyla cıkarlar ınsallah assagıya resım bırakıyorum yavrular :) benımkıler ne anaya ne babaya benzemıorlar
buda 6aylık albıno dısım ılk kuluckası suan 2 yumurtası var yarın 3.yu beklıorum ınsallah kuluckamız ıyı verımlı gecer yumurtlayacak 2 cıftım daha var bakalım hayırlısıyla umutla beklıorum bıde anne baba yenıden cıftlesıor kucuk yavru daha 21 gunluk yeme dusdukden sonra yumurtlarlar ınsallah

Hayırlısıyla inşallah onlarda yumurtadan çıkarlar.saglikli olsunlarda anne babaya benzemesede olur bence.bizimkileri babadan sadece kuyruk uzunluğu farkıyla ayirabiliyorum..ama birşey daha varki birisinin bembeyaz olmasını isterdim ben cinslerinden pek anlamıyorum ama albino dediğiniz masaAllah çok güzelmiş.insallah kendi gibi yavrularida olur

Hayırlısıyla inşallah onlarda yumurtadan çıkarlar.saglikli olsunlarda anne babaya benzemesede olur bence.bizimkileri babadan sadece kuyruk uzunluğu farkıyla ayirabiliyorum
amin inşallah renklerı guzel oluyor ama buyuk yavru lila beyaz kucuk daha bellı degıl ama oda beyaz lıla yada grı tarzında olucak gıbı duruyor bakalım hayırlısıyla buyusunlerde renk onemlı degıl :)

amin inşallah renklerı guzel oluyor ama buyuk yavru lila beyaz kucuk daha bellı degıl ama oda beyaz lıla yada grı tarzında olucak gıbı duruyor bakalım hayırlısıyla buyusunlerde renk onemlı degıl :)

Ekli dosyalar

• IMG_20180130_132449.jpg
    IMG_20180130_132449.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 19
Anne yuvaligın girişinde .3 yavru ve baba solda bir arada sanki 4 uzler gibi maşallah

Albinonun zerafeti yeter Maşaallah

Geri