Karadeniz Pet

1 günlük yavruyu annesi beslemiyor

Oe2696

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar sabah 9 da ilk yavru yumurtadan çıktı, ilk kuluçkalari acemiler. Annesi üstünde yatıyor ama kursağına baktım hala boş elle besliyim dedim kürdanla yedirmeye çalıştım yavru ağzını açmadı yediremedim ne yapabilirim ??

Buda fotoğraf kursağı boş gördüğünüz gibi
IMG-20210724-WA0002.jpg

Beslenmeden ne kadar hayatta kalır

Mama olarak ne verdiniz, yavruyu o şekilde değilde ağzı yukarıya gelecek şekilde tutup deneyin birde, çünkü anneleri öyle beslediği için içgüdüsel olarak açar ağzını diye düşünüyorum

Benim bildiğim anneside bu şekilde yatırıldı besliyor, sade unu hafif su ile kocama getirip verdim ama ağzını hiç açmadı

Benim bildiğim anneside bu şekilde yatırıldı besliyor, sade unu hafif su ile kocama getirip verdim ama ağzını hiç açmadı
Yumurta sarısını kaynatıp muhallebi kıvamına getirip deneyin birde isterseniz ve bence İnternetten elle besleme maması temin edin diğer çıkacak yavrularıda beslememe ihtimaline karşı, kürdanla değilde insülin şırıngasıyla deneyebilirsiniz

Pirinç unu ile ılık suyu muhallebi kıvamına getirip çay kaşığı ile yedirdim şükür,

Ekli dosyalar

• IMG-20210724-WA0003.jpg
    IMG-20210724-WA0003.jpg
    128.8 KB · Görüntüleme: 71
Evet doldu şükür, ama kaç saatte bir beslemem lazım bilenler yardımcı olursa sevinirim. Bugün acilen bı elle besleme maması Alicam

İnşallah annesi beslemeye başlar

çay kaşığının ucunu penseyle büküp yedirme taktiği vardı deneyebilirsiniz

O şekilde yedirdim zaten ama kaşığı bukmedim birde öyle deniyim, versela laga aldım elle besleme maması kullanabilirim demi onu

Şöyle bi aparat aldım, bununla kaç günden sonra besleyebilirim ?
IMG_20210724_173032.jpg

Arkadaşlar şimdi baktım kursağı dolu gibiydi, saat13.30 da beslemistim ben annesi beslemismidir yoksa bu saate kadar komple boşalırmiydi kursak ?

Sizin yedirdiğinizdeki gibi miydi kursak, belki anne beslemeye başlamıştır, yinede sürekli kontrol edin

Okadar dolu değildi sanırım kontrol edicem arada

Evet ondan aldım bakalım duruma göre vericem

Geri