Karadeniz Pet

2 aylık kuşum çok hasta

Furkan1

Yeni Üye
Merhaba sol bacağı çarpık olan kuşum çok hasta 2 gündür kabarık yem yemiyor ayni odada yavru kuşun anne ve babası da var ama onlarda bir sikinti yok soğuktan veya cereyandan oldugunu sanmıyorum ama yine de sıcak tutmaya calisiyorum sikinti ne olabilir tedavi olarak ne onerirsiniz?
20210511_123619.jpg
20210511_123904.jpg

Öncelikle kuşunuz çok harika tüyu kadar ömrü olsun ,dilerim sagligina kavusur.Dışkılar peceteye leke birakmis buyuk ihtimalle bakteriyel veya mantari bir rahatsızlık söz konusu.Kuşunuzda ki belirtileri biraz daha genişletmeniz lazim.Kabarma ve halsizlik her hastalikta görunuyor hocam.Kusma felan var mı?Nefes alışinda ses cikariyor mu?Tıksırıyor mu ?Birden bire mi böyle oldu,önceden nasıldı vs. buna benzer daha genis şeyler söylerseniz daha net teşhis koyulur hocam

Cevabınız ve övgünüz için teşekkürler :)
2 gün öncesine kadar hicbir şeyi yoktu dün sabah birde kabarık ve halsiz görünce anladim bir şey oldugunu bugun biraz daha kötü, şöyle halleri var:
-Cok zor nefes alıyor nefes alırken bütün vucuduyla nefes alıyor tık tık ses cikariyor
-Tıksırma hapşırma yok
--Dışkisini yaparken cok zorlaniyor degisik sesler cikariyor
-Bazen kusacak gibi oluyor ama kusmuyor.
-Yem yeme cabasi var ama zar zor ve az yiyor.

Bu da nefes alırken videosu:

Sıcak havalarda kuşlar ağzını açar tik tik nefes alabilir.Şişelerde muhtemelen sicak su vardır kaldirin onları. Tek pencereden havalandirin cerayan yapmasın oda.Ustalar bir baksın hocam dışki yaparken zorlanması ses çıkarması hakkında fikrim yok. @Recai SULAMİS @ADRIAN

Hırıltı çok çok arttı
Nefes almakta çok güçlük çekiyor ağzını ve kanatlarini acarak nefes alabiliyor
Burun delikleri tıkanmıştı açtım
Iki adım atsa nefes nefese kalip kanatlarini acip yere uzanıyor zaten adim atmıyor zar zor o da.
Bunun tedavisi herhangi bir ilacı yok mu bizim burdaki veteriner kuşlardan anlamiyor petshopa dönmüşler kediden köpekten para geldigi icin kuş lafini duymak istemiyorlar.Hayvan ellerimde can vericek tecrübeli arkdaslar yardim edin lütfen

Hırıltı çok çok arttı
Nefes almakta çok güçlük çekiyor ağzını ve kanatlarini acarak nefes alabiliyor
Burun delikleri tıkanmıştı açtım
Iki adım atsa nefes nefese kalip kanatlarini acip yere uzanıyor zaten adim atmıyor zar zor o da.
Bunun tedavisi herhangi bir ilacı yok mu bizim burdaki veteriner kuşlardan anlamiyor petshopa dönmüşler kediden köpekten para geldigi icin kuş lafini duymak istemiyorlar.Hayvan ellerimde can vericek tecrübeli arkdaslar yardim edin lütfen
Tekrardan bir video atabilirmisiniz?

İlerlemiş solunum yolu enfeksiyonu var gibi görünüyor..
Eczaneden ;
Macrol şurup alın. Alınca yazın kullanımını yazarım.
Hocam konuyu çarpıtmak degil amacim kusura bakmayin doksisiklin etken maddeli ilaçtan farkı ne Macrol surubun.Hangi durumda verilir yani?

Hocam konuyu çarpıtmak degil amacim kusura bakmayin doksisiklin etken maddeli ilaçtan farkı ne Macrol surubun.Hangi durumda verilir yani?
Macrol un etken maddesi klaritromisin.
Klaritromisin, makrolit grubuna bağlı bir antibiyotik. Doksisiklin etken maddeli ilaçlardan daha etkili..

Dün dayanamayip uzak bir veteriner buldum ve götürdüm.
Küveze alip oksijen vermişlerdi solunum duzelene kadar ilac veremeyeceklerini söylediler ve gece orda kalmıştı.
Sabaha karşi kuşum malesef ölmüş simdi onu almaya gidiyorum gömmek için cok cok üzgünüm zehir gibi bir bayram oldu benim için.
Yazdiklarinizi veterinere biraktiktan sonra gördüm.Goturmesem de dediginiz ilacı kullansam iyileşir miydi acaba? İlaç vermemeleri doğru muydu sizce bana çok garip geldi.

Dün dayanamayip uzak bir veteriner buldum ve götürdüm.
Küveze alip oksijen vermişlerdi solunum duzelene kadar ilac veremeyeceklerini söylediler ve gece orda kalmıştı.
Sabaha karşi kuşum malesef ölmüş simdi onu almaya gidiyorum gömmek için cok cok üzgünüm zehir gibi bir bayram oldu benim için.
Yazdiklarinizi veterinere biraktiktan sonra gördüm.Goturmesem de dediginiz ilacı kullansam iyileşir miydi acaba? İlaç vermemeleri doğru muydu sizce bana çok garip geldi.
Başınız sağ olsun. Çok üzücü bir durum..
İlaç önerdim ancak ne olacağı belli değildi. Durumu baya İlerlemiş ti..

Geri