Karadeniz Pet

2 aylik yavrulari ayni kafese koysam ileride eş oluarmi ?

Umut2929

Meraklı Üye
Arkadaslae 2.5 aylik erkek kusa 2 aylik bir disi aldim ayni kafese koysam es olurlarmi ilerde ?

Arkadaslae 2.5 aylik erkek kusa 2 aylik bir disi aldim ayni kafese koysam es olurlarmi ilerde ?
Erken zamandan beri birlikte olan kuşların eş olma ihtimali yüksektir ama kesin de bişey diyemeyiz yavru veren eşler bile daha sonradan kavga edip düşman kesilebiliyorlar ama büyük bir ihtimalle eş olurlar

Bir sure ayri kafeslerde tutup oyle mi ayni kafese koymam gerekir. Yoksa hemen ayni kafese koymalimiyim ?

Bir sure ayri kafeslerde tutup oyle mi ayni kafese koymam gerekir. Yoksa hemen ayni kafese koymalimiyim ?
Koyabilirsiniz ama gözlemleyin kavga ederlerse ayırırsınız bir iki hafta kadar sonra tekrar aynı kafese alırsınız

Daha kucuk olduklari icin kafesindeki oyuncaklari cikartmak gerekirmi peki bilemiyorum tek tunek tavsiye ediolar ciftlesmeleri icin ve oyuncak olmasim deniyo suanda onlar cikartmam erken mi ?

Daha kucuk olduklari icin kafesindeki oyuncaklari cikartmak gerekirmi peki bilemiyorum tek tunek tavsiye ediolar ciftlesmeleri icin ve oyuncak olmasim deniyo suanda onlar cikartmam erken mi ?
Daha çok erken çok küçükler sorun olmaz oyuncaklar benim kafesimde oyuncakda var tünekde var sorun olmadı hiç birbirleriyle ilgileniyorlar çiftleşme vakti geldiğinde çıkartırsınız ama o süre için sizin 6 ay kadar zamanınız var

Bilgi paylasiminiz icin tesekkur ederim.

Benimkiler 35 40 gunlukten itibaren beraber buyuduler malesef eş olmadilar dişi cok baskin geldi erkegi baska disi almistim onla attim es oldular gibi (masallah ) dişiyede bir erkek aldim ayni kafese yeni koydum kavga yok birbirleriyle mesafeliler onceki erkegi bagirmasiyla tunekten dusururdu bu erkege yapamiyor simdilik beklemedeyim sizde erkegi egitme konusturma amaciniz varsa bekseydiniz 6 aydan sonra alsaydiniz iyi olurdu konusmasin mutlu olsun yeter diyorsaniz arkadas almakta sıkıntı yok hayirli olsun

Suanda uzerimize geliyo ayni tabaktan vs yemek yiyoruz konusmasi onemli deil ise baslicam ewde tek sikilmasin ve ilerde muhtemel yavrular icin boyle bise yaptim :) yeni disi de ele alisik suanda ayri yerle4deler yarin ayni kafese koyucam bakalim insallah eş olurlar :)

Suanda uzerimize geliyo ayni tabaktan vs yemek yiyoruz konusmasi onemli deil ise baslicam ewde tek sikilmasin ve ilerde muhtemel yavrular icin boyle bise yaptim :) yeni disi de ele alisik suanda ayri yerle4deler yarin ayni kafese koyucam bakalim insallah eş olurlar :)
Insallah hayirlisi olsun

Konuşmalarında sıkıntı olacağını zannetmiyorum benim dişim 7 aylıktı kendisi eşini seçti eşi 5-6 aylık bir haftayı geçiyor erkek geleli dişi kuşum konuşuyordu o konuştukça ben onlarla konuştukca yavaştan erkekde konuşmaya çalışıyor siz onlarla ilgilenin çok küçükler zaten ikiside konuşabilir

Geri