Karadeniz Pet

2 Aylik yavrularim

Korhan KARAOREN

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Bu iki yavruyu kendime ayirdim, diger 8 kardesini sahiplendirdim. Birlikte oynamayi cok seviyorlar, masallahizi esirgemeyin lutfen.

gyALA2.jpg

EpqE58.jpg
7Pb8v5.jpg

Maşallah, bereketli üretimler olsun.
Sarı parçalı yi yollasan yok demem:)

Maşallah, çok güzeller.
Orada nasıl yürüyor bu işler nerede satılıyor kuşlar, fiyatlar nedir?
Burada kuslarin satildigi belli internet siteleri var, ya da genel satis yapilan sitelerin evcil hayvan satis bolumleri var.
Ben ikinci secenegi kullaniyorum, daha hizli satiliyor.
2 aydan kucuk bir evcil hayvani satmaniz yasak.
Ingilizler evcil hayvanlari ailenin bir bireyi gibi gordugu icin, kus ile ilgili cok detayli bilgi isterler, petshopdan kus almiyorlar.
Her zaman ureticiyi tercih ediyorlar.
Salmada yetistirilen kusu tercih etmiyorlar.
Kusun fiyati ile ilgili pazarlik etmezler, begendimi alir.
Kus ile ilgili ne kadar cok bilgi verirseniz, satis sansiniz o kadar artiyor.Bu nedenle satis sablonu hazirlarken; kusun dogdugu tarihi, ana-baba fotograflarini ekliyorum.
Bundan sonra ki satislarimda her kusun dogumu, buyumesini, gelismesini gosteren fotograflari iceren CD hazirlayip vermeyi dusunuyorum.
Burada kusu gonderme diye bir durum yok, alici kendisi almaya geliyor, ve genelde 30 dakika-1 saat arasi sizinle gorusuyor, kus ile ilgili en ince ayrintisina kadar soruyor. Bazi alicilar kafeslerini getirip, kafes duzenini ureticiye yaptiriyor.
Kus fiyatlari 7-50 sterlin arasinda degisiyor, bugunku kurla 30TL-225 TL arasi. Ben ortalama 10 sterlin verdim kus basina, asagi yukari 45 TL.
Sattigim kuslarda 15-20 sterlin civari alici buldu (65-90 TL civari)

Burada kuslarin satildigi belli internet siteleri var, ya da genel satis yapilan sitelerin evcil hayvan satis bolumleri var.
Ingilizler evcil hayvanlari ailenin bir bireyi gibi gordugu icin, kus ile ilgili cok detayli bilgi isterler, petshopdan kus almiyorlar.
Kus ile ilgili ne kadar cok bilgi verirseniz, satis sansiniz o kadar artiyor.Bu nedenle satis sablonu hazirlarken; kusun dogdugu tarihi, ana-baba fotograflarini ekliyorum.
Bundan sonra ki satislarimda her kusun dogumu, buyumesini, gelismesini gosteren fotograflari iceren CD hazirlayip vermeyi dusunuyorum.
Burada kusu gonderme diye bir durum yok, alici kendisi almaya geliyor, ve genelde 30 dakika-1 saat arasi sizinle gorusuyor, kus ile ilgili en ince ayrintisina kadar soruyor. Bazi alicilar kafeslerini getirip, kafes duzenini ureticiye yaptiriyor.
Kus fiyatlari 7-50 sterlin arasinda degisiyor, bugunku kurla 30TL-225 TL arasi. Ben ortalama 10 sterlin verdim kus basina, asagi yukari 45 TL.

Kuşlaraınıza maşallah
İngilizler soğuktur ama sağlam iş yapanları severler
Sevdiklerini de kolay kolay bırakmazlar :)
İşini düzgün yapan her yerde seviliyor demek ki
Başarılar Korhan bey

Maşallah Korhan bey çok güzeller

Bu hobiye baslamadan aylar once bu sitede paylasilan bilgi ve tecrubeleri okudum, ilk kusumu ocak 2015 sonu gibi aldim.Bu siteden ogrendiklerimin cok faydasi oldu, hepinize tesekkurler.

Çok güzeller maşallah.Uzun ömürlü olurlar inşallah.

[MENTION=14497]Korhan KARAOREN[/MENTION] Bey merhaba. Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile İngiltere'de de bu hobi büyük ilgi görüyor. Kuş satışı yapılan siteler olduğunu yazmışsınız. Bu siteleri, genel satış yapılan sitelerle beraber buraya yazmanız mümkün mü? Hem oradaki kuşları hem de fiyatları görme şansımız olur. Ayrıca kuş malzemeleri vs. satan online petshop, varsa forum vs. de yazabilirseniz sevinirim.

Bu arada imzanızda makine yüksek mühendisi olduğunuz yazıyor. Orada mühendislik mi yapıyorsunuz? Ne üzerine çalışıyorsunuz, lisansı ve yüksek lisansı hangi okullarda okudunuz? Ben de makine mühendisiyim, paylaşırsanız sevinirim. Selamlar...

@Korhan KARAOREN Bey merhaba. Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile İngiltere'de de bu hobi büyük ilgi görüyor. Kuş satışı yapılan siteler olduğunu yazmışsınız. Bu siteleri, genel satış yapılan sitelerle beraber buraya yazmanız mümkün mü? Hem oradaki kuşları hem de fiyatları görme şansımız olur. Ayrıca kuş malzemeleri vs. satan online petshop, varsa forum vs. de yazabilirseniz sevinirim.

Bu arada imzanızda makine yüksek mühendisi olduğunuz yazıyor. Orada mühendislik mi yapıyorsunuz? Ne üzerine çalışıyorsunuz, lisansı ve yüksek lisansı hangi okullarda okudunuz? Ben de makine mühendisiyim, paylaşırsanız sevinirim. Selamlar...

Merhaba Rustem Bey,
Benim takip ettigim siteler sunlar:
-www.gumtree.com (pet bolumu)
-www.freeads.co.uk (pet bolumu)
-www.birdtrader.co.uk
-www.birds4sale.co.uk
Ayrica uye oldugum forum:
Home | Budgerigars Forum
Bu forumda bircok ulkeden muhabbetkusu sahibi ile sohbet edebilirsiniz.

Istanbul Teknik Universitesi Makina mezunuyum, ayni yerde Yuksek Lisans yaptim. 11 yildir burdayim, Ford'un Urun Gelistirme Bolumunde calisiyorum.
Umarim tanisma firsatimiz olur ilerde.

Merhaba Rustem Bey,
Benim takip ettigim siteler sunlar:
-www.gumtree.com (pet bolumu)
-www.freeads.co.uk (pet bolumu)
-www.birdtrader.co.uk
-www.birds4sale.co.uk
Ayrica uye oldugum forum:
Home | Budgerigars Forum
Bu forumda bircok ulkeden muhabbetkusu sahibi ile sohbet edebilirsiniz.

Istanbul Teknik Universitesi Makina mezunuyum, ayni yerde Yuksek Lisans yaptim. 11 yildir burdayim, Ford'un Urun Gelistirme Bolumunde calisiyorum.
Umarim tanisma firsatimiz olur ilerde.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Verdiğiniz siteleri inceliyorum, çok sağolun. Umarım daha çok paylaşımlarımız olur. Keyifli hobiler :)

Haftada bir yavrulara organik havuc veriyorum, havucu iyice yikayim kuruladiktan sonra, uzerinden ince bir dilim kesiyorum. Hemen saldiriyorlar. Onluk takmam gerekecek, gagalarinin alti turuncu oluyor :)
zYM4Ag.jpg
LED3Ya.jpg