Karadeniz Pet

2 Çift kuşum öldü. Yeni alsam?

sedces

Yeni Üye
Arkadaşlar durup dururken dün öğlende ilk önce 1,5 yaşında mavi renk erkek yerli cins kuşum öldü.
Bu sabah da 2 yaşında dişi sarı renk kuşum öldü. Dün gece dişi kuş titriyordu neden öldüler anlamadık. Yemler aynı yem su desen öyle...
*Geçen hafta dişi kuşları arkadaşımla takas etmiştik çünkü onun dişisi yumurtlamıyordu.Ancak anlaşmışlardı birbirlerine ısınmıştılar. Acaba ondan mı öldüler?
çok üzgünüz :(
Geriye sadece dişi yavrusu kaldı oda 4 aylık.

Şimdi yeni bi erkek kuş almak istiyorum yavru dişiye . Hangi cins almalıyım. Özellikle konuşan cins istiyorum. Jumbo mu Çek mi sizce? Yada tepeli mi? yada başka bi cins mi daha hızlı konuşur?

Son düzenleme:
Kafesleri dezenfekte ettiniz mi? Kafesleri ve tüm kafes materyallerini kaynar suyla yıkayın,prille köpürtün falan.İyice temizlemek gerekli.Kaynar su önemli özellikle.Bulaşıcı bi hastalık varsa elinizdeki dişiye de bulaşabilir sonra Allah korusun.Hatta ben olsam yemi falan değiştiririm.
Daha sonra eş alma olaylarına bakarsınız.

Kafesleri dezenfekte ettiniz mi? Kafesleri ve tüm kafes materyallerini kaynar suyla yıkayın,prille köpürtün falan.İyice temizlemek gerekli.Kaynar su önemli özellikle.Bulaşıcı bi hastalık varsa elinizdeki dişiye de bulaşabilir sonra Allah korusun.Hatta ben olsam yemi falan değiştiririm.
Daha sonra eş alma olaylarına bakarsınız.
kafesi en fazla 2 haftada 1 sürekli dezenfekte ediyorum prille. Telleri dahil. anlayamadık bizde ya.
Bu eş değiştirme olayında intihar etme kendini öldürme olayı oluyormuş acaba ikisininde aynı günde ölmesi normal mi?

prill dezenfektan değil sıcak suya bir miktar çamaşır suyu koyup dezenfekte edin sabun ve türevleri ki bulaşık deterjanıda benzer sadece yağları çözer

hepinize teşekkür ederim cevaplar için de Asıl sormak istediğimi yanıtlayamadınız hala?

eğer arkadaşınızda bir mantar hastalığı parazit vs varsa mümkün bunu bilmek imkansıza yakın ama

Kuslari ayirmakla ölmez eş degisimi yaptigimiz ciftler şimdiye saglam kalmazdi yadirgar yabanci gelebilir tek cift olduklari icin ama ölmez ayri ayri takilirlar zamanla alisirlar konusturmak icin özel bir irk yok ama ben olsam jumbo alirim komik ve ele avuca geliyorlar (irilik anlaminda ) disiniz 4 aylikmis sizin alacaginiz kus 1. 5 2 aylik olur buyuyene kadar yavru almak icin beklersiniz tabi boyle bir niyetiniz varsa

ben direk elma sirkesini fısfıslıyorum belli bir süre beklettikten sonra sabunlu sıcak su ile yıkıyorum

Geri