Karadeniz Pet

2 hafta oldu geleli hiç ötmüyor

Efedevrim

Yeni Üye
adı limon, aldığımda daha 1,5 aylık dediler. Ötüyordu oradayken. Şimdi iki haftadır bende hiç ötmüyor (kuş seslerine de tepki vermiyor ) gelen arkadaşlar ötmeyen muhabbet kuşu mu olur diyor
Arada öttüğünü duydum - o da bir çeşit imdat çağrısı içindi (ayağı tüle takılmıştı)

Bence surekli ilgilenin belki daha ortama alisamamistir zamanla otmeye baslar vitaminini yemini ilgiyi eksik etmeyin yeter :)

Benim kuşum da ilk aldığımda on gün ötmedi. Sonra telefondan kuş sesi dinletince birden öttü. Ondan sonraysa açıldı kendi kendine ötmeye başladı hep.

Oradaki arkadaşlarından koptu geldi tek başına kaldı, eğer bide işden güçden dolayı ilgide eksik kalmışsa psikolojisi bozulmuş olabilir. Bence acil bir şekilde yoğun ilgi gösterip ve bir eş almak lazım...

Ama hastalanmış da olabilir, ceryanda falan kaldı ise hastalıktanda yemiyor olabilir. İyi takip etmek gerekir...

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Çok teşekkür ederim cevaplar için
Galiba ilgisizlikten ziyade çok ilgiden korktu
Benim oğlan da çok üstüne gidiyor hemen onunla oynasın istiyor :( kedi gibi sandı kuşu
Nasıl düzelteceğiz peki
Çok seviyoruz onu - çok da şeker
Zaman galiba bunun ilacı

Bence ilgi fazlaligiysa biraz rahat birakin odanin her yerini goren bir yere koyun evi tanisin ,sizi tanisin hatta eve alistiysa salin ama ilgilenmeyin bence sorun cozulebilir :)

Aynen katılıyorum, yoğun ilgide en az ilgisizlik kadar sıkıntı verebilir kuşa, ama kuldan kuşa değişir. Ben hiç tüm teorilerin bir kuşda tuttuğunu görmedim :) hepsi farklı farklı canlılar.

Eğer hep kafesinde kaldıysa bence salın odaya. Özgürlük delisi kuşlar neticede. Oda sıkıntı yapar. Alşah yardımcın olsun, vallah sıkıntılı durum :(

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Geri