Karadeniz Pet

2 hafta önce aldığım muhhabet kuşu titriyor

ErenTR34

Yeni Üye
Başlıkta da yazdığım gibi ilk başlarda urkmustur belki dedik zamanla geçer ama iki hafta oldu bana nerdeyse alıştı gibi ama hala kafesindeyken aynı hareketine devam ediyor üstelik şimdide kanadında seyirme başladı daha bugün oldu ve ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardım ederseniz çok seviniriz en yakın zamanda videoda eklicem

Ekli dosyalar

• 15256387985754779836431057692627.jpg
    15256387985754779836431057692627.jpg
    4.7 MB · Görüntüleme: 32
Bu kuş titremesi kas seğirmesi bence bir veterinere gosterin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sürekli böyle ise bence veterinere götürün yazık ya içim sızladı bulunduğu ortamın sıcaklığı falan nasıl çok sıcak ya da soğuktan olabilir vücut ısısını ayarlamak için yapıyor olabilir

Sürekli böyle ise bence veterinere götürün yazık ya içim sızladı bulunduğu ortamın sıcaklığı falan nasıl çok sıcak ya da soğuktan olabilir vücut ısısını ayarlamak için yapıyor olabilir
Üşümesin diye üstünü bile ortuyorum içerisi 20 dereceden asa hiç düşmedi ama 3 4 aylık die üşümesin diye üstünü ortuyorum

Sıcaklıkla alakalı değil. Kuş korkudan veya başka bir sebepten stres yaşıyor. Siz kuşu probiyotikle ve multivitaminle destekleyin. Çok yorulacak şekilde uçuyorsa fazla uçurmayın. Belli bir süre onu korkutacak hareketlerden sakının. Yakınında ses veya ani hareketler yapmayın.

Sıcaklıkla alakalı değil. Kuş korkudan veya başka bir sebepten stres yaşıyor. Siz kuşu probiyotikle ve multivitaminle destekleyin. Çok yorulacak şekilde uçuyorsa fazla uçurmayın. Belli bir süre onu korkutacak hareketlerden sakının. Yakınında ses veya ani hareketler yapmayın.

Doğru soyluyo olabilirsin abi bundan baskı iki kusum daha var acaba onlardan korkuyo olabilirmi çünkü ben yanıma aldığımda titremesi kesiliyor ama kanat seyirmesi Azda olsa devam ediyor vitamin verip kendi haline bırakırsam düzelir mi açıkçası birazda zayıf yem fazla yemiyo kafes tabanında dahil kolay ulaşabileceği yerlere koyuyorum ama gogusundeki o kemiği bariz şekilde hissedebiliyorum kilo alması için ne yapmalıyım yumurta vermeyi denedim ancak yemedi

Birde abi söylediğin ilaclari nasıl vermeliyim

Kanatları da düşük gibi gözüküyor uçarken bir yere filan çarptı mı hiç kanatları incindiği için acısından korkmuş olabilir.

Kanatları da düşük gibi gözüküyor uçarken bir yere filan çarptı mı hiç kanatları incindiği için acısından korkmuş olabilir.
Bilemiyorum geldiğinden beri böle titriyor bi kaç kez uçarken çarptı ama öle hızlı sert çarpmalar değildi bişi olduysa ben almadan önce olmus olabilir emin değilim ilk defa böle bişi yaşadığımdan ne yapmam gerektiğini bilemiyorum açıkçası korkuyorum ve üzülüyorum ucmasida iyi gibi geldi bana 3 4 aylık olmasına ragmen

Bence Selçuk Beyin dediği İlaçları Kullanın Kuşu Bir Süre Uçurmasanız İyi Olur. Bulunduğu Ortamın Sıcaklığı İyi İse Üstündeki Örtüyü Alın Gece Kafes İçindede Olmuş Olabilir Geceleri Gece Lambası Varsa Kullanın Işık Olsun Geceleri Hayvan Daha Fazla Stres Yapmasın. İnşallah Çabuk İyileşir.

Bence Selçuk Beyin dediği İlaçları Kullanın Kuşu Bir Süre Uçurmasanız İyi Olur. Bulunduğu Ortamın Sıcaklığı İyi İse Üstündeki Örtüyü Alın Gece Kafes İçindede Olmuş Olabilir Geceleri Gece Lambası Varsa Kullanın Işık Olsun Geceleri Hayvan Daha Fazla Stres Yapmasın. İnşallah Çabuk İyileşir.
Sağolun ilaçları nasıl kullanicam hakkında bilgi verebilir misiniz ölçüleri nasıl olmalidir

Onun Hakkın da Hiç Bir Fikrim Yok Ama İlaçların Genelde Üzerinde Kullanım Talimatı Yazıyor Siz Ona Uyun Farklı Bir Kullanım Olursa Selçuk Bey Görünce Size Yazar

Onun Hakkın da Hiç Bir Fikrim Yok Ama İlaçların Genelde Üzerinde Kullanım Talimatı Yazıyor Siz Ona Uyun Farklı Bir Kullanım Olursa Selçuk Bey Görünce Size Yazar
Herkese yardımları için çok teşekkür ediyorum en yakın zamanda ilaçları temin edip kullanmaya başlaticam çok sağolun

Aşırı zayıflama var diyosanız veterinerden tetramezatin , enrocure veya türevi bir ilaç alın. İkisi dışında ilaç verecek olursa ismini yazın bana. 5 gün tedavi uygulayacağız. Aşırı zayıflık varsa mutlaka hastalık vardır. Dışkısını da paylaşın ilacı almadan önce.

Aşırı zayıflama var diyosanız veterinerden tetramezatin , enrocure veya türevi bir ilaç alın. İkisi dışında ilaç verecek olursa ismini yazın bana. 5 gün tedavi uygulayacağız. Aşırı zayıflık varsa mutlaka hastalık vardır. Dışkısını da paylaşın ilacı almadan önce.
dışkısı resimdeki gibi ayrıca bu sabah probiyotik kattım suyuna daha net bir fotoğraf isterseniz kağıdını değişebilirim bana dışkısinda bı sorun yok gibi geldi

Ekli dosyalar

• 15257024299807342733165429139016.jpg
    15257024299807342733165429139016.jpg
    5.3 MB · Görüntüleme: 16
Bu arada kanattaki seyirme gitti ama titreme devam ediyor probiyotik olarakda kuru maya kullandım sakıncası olurmu ?

Geri