Karadeniz Pet

2 sorum var

Gözem Elma

Emektar Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
1-Arkadaşlar erkek kuşum çok kur yapıyor dişiyi hiç rahat bırakmıyor her an kur halinde uyurken bile kur seslerini mırıldanıyor. Ancak dişi kuşum izin vermiyor. Buna ne yapabilirim mama vs hazırlıyorum ama izin çıkmadı dişiden.
2- Bir çift daha aldım birbirlerinden etkilenirler diye. Ama yeni aldığım çift alırken yuvalıktan çıkmazlardı eve getirdim 3. Gün bugün dişi arada yuvaya giriyor görüyorum ama çok az kalıp çıkıyor kalamar kemiğinden başka bişey de yemedi 3 gündür erkek yiyip dişiyi besliyor. Sizce bu alışma süreci mi aldığım yerdeki haline döner mi çünkü alırken üretici bana kısa zamanda yumurtlar demişti ?

Üretici genellikle böyle der :D masallah bu yaziyi ne kadarda cok goruyorum:D cevreye alismalarina izin verin sakin bir odada kalsinlar yakinda duzelirler benimde erkek kuşum dişiyi yanina yaklastirmiyor oysaki cok guzel bir ciftlerdi beklemekten baska yaoacak birsey yok siz yine bakiminizi eksik etmeyin :)

Bende öyle bir çift aldım alırken birlikte sürekli yuvaya giriyorlar yem kusuyorlar ayak atma bile oluyordu aldığım kişi 15 güne çiftleşirler yumurta alırsın demişlerdi ama 1 ayı geçti dişi erkeği yanına sokmuyordu yeni yeni öpüşmeye başladılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben ayırma yöntemine gittim bir iki gün oluyor. Kızışmasını sağlamak amaçlı mamada yapıyorum geçen yaptım bende 14 kuş var diğer 12 si yedi mamayı bir tek o ikisi yemedi :)

Bende ayirma yontemine gittim 10 gun kadar ayirdim uzaktan baya etkilesim oldu yan yana yine birsey yok :D bekleyecrgim vallaha .

Ben ayırma yöntemine gittim bir iki gün oluyor. Kızışmasını sağlamak amaçlı mamada yapıyorum geçen yaptım bende 14 kuş var diğer 12 si yedi mamayı bir tek o ikisi yemedi :)

Bende ayirma yontemine gittim 10 gun kadar ayirdim uzaktan baya etkilesim oldu yan yana yine birsey yok :D bekleyecrgim vallaha .
Şöyle söyliyim öyle güzel anlaşıyorlar ki öyle uzaklaşma falan olmadı birbirlerini besliyorlar dişi yuvalığa giriyor erkek besliyor yuvalık girişinden kafasını uzatıp erkeği kaşıyor kur yapıyorlar birbirlerine hiç Bi sorun yok ama üreticide gördüğüm şekilde yuvada çok durmuyor sorum bu yöndeydi. Birde birinci sorduğum soru hakkında fikriniz var mı diğer çiftimle ilgili tek çare zaman mı ?

Değerli forum arkadaşlarım sizin baş-göz etme yöntemleriniz sanırım işe yaramıyor :) gönül bu yapacak birşey yok. Dişileri anlamak imkansız..
4'buçuk yıl ben beklemiştim sizde bekleyin olmaz mı.

Değerli forum arkadaşlarım sizin baş-göz etme yöntemleriniz sanırım işe yaramıyor :) gönül bu yapacak birşey yok. Dişileri anlamak imkansız..
Sorun zaten dişilerde inanılmaz zor canlılar :D ev iki erkek kuşun kur seslerinden geçilmiyor. Ama bendekiler zaten çift kendi istekleriyle seçtiler eşlerini.

Aslında benim dişiden çok sanırım erkekte problem. Dişi yanına gidiyor tünekte poposunuda eğiyor aşağı sanırım çiftleşmeye bekliyor ama erkek pat tünekten atlıyor diğer kuşların seslerine karşılık veriyor. Sanırım bana baskın bir erkek lazım :)

Aslında benim dişiden çok sanırım erkekte problem. Dişi yanına gidiyor tünekte poposunuda eğiyor aşağı sanırım çiftleşmeye bekliyor ama erkek pat tünekten atlıyor diğer kuşların seslerine karşılık veriyor. Sanırım bana baskın bir erkek lazım :)

Evet baskın olması gerekiyor. Benim bir erkek çok baskın ondan çok umutluyum. Diğerini bilmiyorum henüz geleli 3 gün oldu.

Benimkilerde önceden yumurta vermis bir cift kendileri es secmis yani ama su an hic birsey yok malesef bendede erkek baskin degil otmuyo bile nerdeyse :D

Bu işler nasip kısmet işi. Ne yaparsanız olmuyor. Gönül bu eş seçmiş de olsa sonradan hoşlanmayı bırakıyor demek. İnsan gibiler ben bunu iyi öğrendim artık. Yavru alma gibi bir derdim olmadığından benim oğlanda dişinin peşinde koşmaya devam ediyor. Ne yapayım dişi yi değiştiremem o benim kızım artık. Size bol şans diliyorum dilerim bebişleri olur burdan paylaşırsınız resimlerini de severim bende karşıdan..

Bende bekliyorum vallaha yavru alma derdim yok :D ama benimkiler yabani bide uzaktan sevebiliyorum birtek :( hayirlisi ya napalım yinede guzeller :D

Cihattaha nickli arkadaşım onlar mükemmel canlılar. O kadar zekiler ki. Yabani oluşları sevginizle geçecektir inanın. Elimle tutmadan öptürüyorlar kendilerini ben onları çok seviyorum ve bunu biliyorlar. Yavruları olsa kimseye de veremem ben. Ev kuş cennetine döner ama kimseye satılmaz da verilmez de. Bakalım benim torunlar olursa da bende çok mutlu olurum. :) inş torun torba sahibi oluruz en yakın zamanda

Inanmayacaksiniz hissediyorlar benim kizarkadasim cok saf duygular besliyor hayvanlara karsi yabani kusu eline alsa kus citini cikarmiyor nornalde kuslar sevgiyi hissedemezler yani soyle sevildiklerini hissederler ama sevgiyi hissedemezler (insanlar tarafindan) mesela kopeklerin dogasi geregi sevginizi anlayip size ona gore davranabilirler bunu sizi tanimadanda yaparlar ama kuslara zaman vermek gerekiyor bende o zamani taniyorum onlara su an hayirlisi diyelim bende evi kus dolduracam insallah :D

Inanmayacaksiniz hissediyorlar benim kizarkadasim cok saf duygular besliyor hayvanlara karsi yabani kusu eline alsa kus citini cikarmiyor nornalde kuslar sevgiyi hissedemezler yani soyle sevildiklerini hissederler ama sevgiyi hissedemezler (insanlar tarafindan) mesela kopeklerin dogasi geregi sevginizi anlayip size ona gore davranabilirler bunu sizi tanimadanda yaparlar ama kuslara zaman vermek gerekiyor bende o zamani taniyorum onlara su an hayirlisi diyelim bende evi kus dolduracam insallah :D
Cihattaha nickli arkadaşım onlar mükemmel canlılar. O kadar zekiler ki. Yabani oluşları sevginizle geçecektir inanın. Elimle tutmadan öptürüyorlar kendilerini ben onları çok seviyorum ve bunu biliyorlar. Yavruları olsa kimseye de veremem ben. Ev kuş cennetine döner ama kimseye satılmaz da verilmez de. Bakalım benim torunlar olursa da bende çok mutlu olurum. :) inş torun torba sahibi oluruz en yakın zamanda
Bende torun sahibi olmak istiyorum. Sadece o hissi merak ediyorum. Şimdiye kadar hiç bir kuşumun bebişleri olmadı. Yuvalığa girdiklerinde bile öyle çocuksu Bi heyecan yaşıyorum ki anlatamam

Şartlarım uygun olsaki değil site de oturuyorum müstakil evde otursa idim. At kedi kopek kaz ordek koyun keçi tavşan güvercin hepsine bakmak isterdim. Bakarım da. Mubişler sevgiyi anlıyorlar kanatlı her canlı hatta. Kopek algısından bence farkı yok zaten. Sevginin karşılığını daima alırsın ben alıyorum.

grkmgzde nickli arkadaşım. İnş
o duyguyu hepimiz yaşarız. Youtube da bebişlerin 1'ci gununden 30'gunluk olana kadar videolarını çekmişler besleyenler harika inanılmaz. Allah'ın bir mucizesi. Tuysuz hallerinden pamuk gibi oluşları bir harika. Tez zamanda görelim o günleri inş

Acayip bişey bu evde 14 tane kuş var yerim olsa dahada artıracam sayıyı. Şimdi bile düşünüyorum nasıl yaparımda artırabilirim sayıyı diye. Maddi durumum elverse balkonu kapattırıp orada daha çok sayıda kuşa bakabilecem. Onların ötüş sesleri kimisinin kafasını şişirir ama bana huzur veriyor

Geri