Karadeniz Pet

2 Tane myhabbet kuşu aldım

• Konbuyu başlatan 12yok123
  • Başlangıç tarihi
1

12yok123

Guest
Arkadaşlar benim bir kuşum vardı 2 hafta önce aldım bana alışmadı ısırmaya başladı korkuttum herhalde neyse gittim değiştirdim gitmişken bir tane daha aldım.2 tane erkek yavru bunları aynı kafeste besliyorum hani bir konuşma sıkıntısı çıkar mı ,sorun çıkar mı aynı kafeste olması.
bide kuşlardan birinin kafasında sanki tüğ çıkıyormuş gibi bu normal midir.
Şimdiden Teşekkürler

Arkadaşlar benim bir kuşum vardı 2 hafta önce aldım bana alışmadı ısırmaya başladı korkuttum herhalde neyse gittim değiştirdim gitmişken bir tane daha aldım.2 tane erkek yavru bunları aynı kafeste besliyorum hani bir konuşma sıkıntısı çıkar mı ,sorun çıkar mı aynı kafeste olması.
bide kuşlardan birinin kafasında sanki tüğ çıkıyormuş gibi bu normal midir.
Şimdiden Teşekkürler

Eğer ileride kuşlara eş almıyacaksan şimdiden erkeğin birini dişi ile değiştirmenizi öneririm. fotoğraflarını görebilirsek iyi olur fotoğraf görmeden yorum yapıcam ama büyük ihtimal kuşunuz 3-3.5 aylık civarı ki kafasındaki çizgili tüyleri kaybetmeye başladı yakında alnında tüyler yerini düz tüylere bırakıcak

Son düzenleme:
İleride Eş almayı düşünüyorum evet ama hani iki tane erkek aldım ayrı kafestemi beslemeliyim hani bana alışmayabilir korkusu var babamda tedirgin etti beni 2 tane olduğu için konuşmaya bilirler dedi hani kelime öğretemeye bilirmişim öyle dedi bu doğrumu

Moderatör tarafında düzenlendi:
İleride Eş almayı düşünüyorum evet ama hani iki tane erkek aldım ayrı kafestemi beslemeliyim hani bana alışmayabilir korkusu var babamda tedirgin etti beni 2 tane olduğu için konuşmaya bilirler dedi hani kelime öğretemeye bilirmişim öyle dedi bu doğrumu

çift kuş beslerken birbirlerine ilgi göstereceklerinden dolayı konuşturmanın zor olduğu ama yeterli ilgi gösterildiği sürece kuşların konuşturulabileceği çoğu kişi tarafından kabul edilen bir olay ki arkadaşımın çifti çokta güzel konuşuyor önemli olan yeterli ilgiyi gösterebilmek

kZL64y.jpg
[/url][/IMG]

Beyaz olanı kartopu
kakasını yaparken her tarafına bulaştırıyor ayağına filan ne yapmalıyım
birbirlerini öpüp duruyorlar bu norma lmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dediğim gibi tüy konusunda sıkıntısı yok normal bir süreç yavaş yavaş alnındaki tüyler yerini düz sarı tüylere bırakacak tüy değişimi sırasında suyuna katacağın vitamin takviyesi rahat bir tüy değişimi geçirmesine yardımcı olacaktır

Çok teşekkür ederim.Sorularım daha olacak bunlar içinde çok teşekkür ederim
1)birbirlerine sırnaşmaları normal mi?
2)Beyaz olan kakasını heryere bulaştırıyor bu zamanlamı düzelir yani büyüdükçe
3)Aynı kafeste olmaları sıkıntı yapmaz dimi

ÇOK ÇOK teşekkür ederim içimdeki şüpheleri giderdiğiniz için

Çok teşekkür ederim.Sorularım daha olacak bunlar içinde çok teşekkür ederim
1)birbirlerine sırnaşmaları normal mi?
2)Beyaz olan kakasını heryere bulaştırıyor bu zamanlamı düzelir yani büyüdükçe
3)Aynı kafeste olmaları sıkıntı yapmaz dimi

ÇOK ÇOK teşekkür ederim içimdeki şüpheleri giderdiğiniz için

1 ve 3 ün cevabı aslında birbirine yakın aslında böyle bir deneyim yaşamadım ama en başta sırnaşmalar olsa da ileride kavga kaçınılmaz olacaktır

2) genellikle dışkı bulaşması ishal durumlarında çok görülmekte dışkı fotoğrafını koyma imkanın varsa o konuda da yardımcı olmaya çalışırım

Son düzenleme:
hocam kavga kaçınılmaz olursa ayırmalımıyım daha yeni kavga ettiler zaten dışkı fotoğrafınıda koyamayabilrim ama yarın olabilir

hocam kavga kaçınılmaz olursa ayırmalımıyım daha yeni kavga ettiler zaten dışkı fotoğrafınıda koyamayabilrim ama yarın olabilir

Hani bu kavga konusunda gerçekten pekte yardımcı olamıyacam böyle bi durumla karşılaşmış arkadaşlar varsa inşallah onlar yardım edecektir sana. ishal konusuna gelirsen dışkısı çok cıvık ise ishal olma olasılığı yüksektir ama kesin ishaldir demiyorum bunun için fotoğraf şart tanıda geç kalınmamalı eğer ishalse tedavi uygulanmalı aksi takdirde allah korusun vucudun su kaybından dolayı ölüme kadar gidebilmekte

Son düzenleme:
şey biraz inceledimde doğru diyorsunuz kuşum ishal resimlere filan baktım sulu cıvık peki ne yapmalıyım

birazz belirtilerine filan baktımda kakası sulu ve poposuna yapışıyor evet kesin ishal ne yapmalıyım veterinere mi götürmeliyim
bendede ne şans var abiim aya 5 tane kuş değitirdim ilk kuşumda böyle oldu bi tanedaha aldım alışmadı şimdi bunları aldım valla bende şans deden bişey yok ya

birazz belirtilerine filan baktımda kakası sulu ve poposuna yapışıyor evet kesin ishal ne yapmalıyım veterinere mi götürmeliyim
bendede ne şans var abiim aya 5 tane kuş değitirdim ilk kuşumda böyle oldu bi tanedaha aldım alışmadı şimdi bunları aldım valla bende şans deden bişey yok ya

ishal konusunda da aslında pek tecrübeli değilim kardeşim bende şunun şurasında bu foruma 3 aydır üyeyim okuduğum konulardan edindiklerim çerçevesinde sana yardımcı olmaya çalışıyorum ve çok işime yarıyorlar şimdiye kadar edindiğim bilgiler sayesinde hiçbir sıkıntı çekmedim daha. dışkının fotoğrafını çektiğin zaman yeni bir başlık altında kuşum ishal mi diye sorup ustalardan gerekli yardımı alabilirsin.

tamam çok teşekkür ederim benle ilgilendiğin için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:58 -->-> Daha önceki mesaj 02:50 --

hocam ben dışkısını fotğrafını çektim bi bakarmsın yinede konu açarım

Geri