Karadeniz Pet

23 saniye videolu bilen yardım etsin

yenimaviş

Yeni Üye

Kuşum özellikle yanına gidince hep böyle yapıyor yavru ve 1 aydır bizimle kafesinde suyu var yemi her şeyi var hasta mı ?

Hastalıktan değilde kuş yavru korkuyor o yüzden nefes alışverişi hızlanıyor gibi

Kafesinin disina ciktigi icin tedirgin gorunuyor.

Kuş size ve ortama alışkınsa korkudan değil de obezlikten öyle yapıyor olabilir. Bol bol uçmasına izin verin. yağlı tohumlar veriyorsanız azaltın. Ama birden kesmeyin. eğer öyle nefes alırken hırıltı vızıltı benzeri seler de varsa bronşit veya astım olabilir.

Kuş size ve ortama alışkınsa korkudan değil de obezlikten öyle yapıyor olabilir. Bol bol uçmasına izin verin. yağlı tohumlar veriyorsanız azaltın. Ama birden kesmeyin. eğer öyle nefes alırken hırıltı vızıltı benzeri seler de varsa bronşit veya astım olabilir.
Hırıltısı yok daha 4-5 aylık galiba kuluçkadan çıktığı gibi biz aldık , kanat tüyleri yoktu uçamıyordu daha artık uçuyor fakat kafesinden parmağımla alıyorum daha uçmadan bunu yapmaya başlıyor

Dışarıya çıktığında korkuyor da ondan yapıyor. Dışarıya alıştıkça zamanla azalacaktır.

Kus korkuyor strese giriyor kucuk bir degisiklik kusu strese sokmaya yeter ornek olarak erkek ve disiyi ayirdim sizin videodaki gibi yaptilar ilgilenin konusun yenmesi lazim daha kucuk 4 5 aylik yoktur erkek masalah

Kus korkuyor strese giriyor kucuk bir degisiklik kusu strese sokmaya yeter ornek olarak erkek ve disiyi ayirdim sizin videodaki gibi yaptilar ilgilenin konusun yenmesi lazim daha kucuk 4 5 aylik yoktur erkek masalah
teşekkürler artı çok azaldı sanırım korkusu geçti

Geri