Karadeniz Pet

3 günlük yavru kuşumun başı kanıyor

En iyisini yapmissin arkadasim. o kadar kucuk annesiz yasayamazdi. Iyilesiyorsa ne guzel sevindim senin adina. Saglikli bi sekilde buyudugunu de gorursun insallah
Biri 3 biri 1 günlük iki yavrumu yaklaşık 1 ay önce anne ve babanın yer değişikliği sonucu yavruya bakmayı bırakmasından dolayı 10 gün elimle besledim yuvadan ayırıp. İki çift kuşum var diğer çiftin altında 9 tane yavru olduğu için orayada koyamadım mecbur yuvadan alıp kendim besledim diğer yumurtalarada yatmadı anne zaten. Yuva temizliği yaparken kolaylık olması açısından kullandığım boş yedek folluklardan birine alt kısma ince bi tabaka pamuk serdim üstüne yuvalıkta kullandığım mısır koçanından koydum iki yavruyu içine koyarak 3 kat havlu kağıdı kenarlarından bantladım ve üstüne delgeç yardımıyla hava delikleri açıp folluğun üstüne örttüm ve folluğuda boş yedek kafesin içine koydum . Yavruların vücut ısısını bu şekilde korudum ve yaklaşık 2 3 saat aralıklarla elle besleme maması kullanarak besledim. Diğer çiftimin ilk iki yavrusu yeme düşünce bu yavrularıda o çiftin altına koydum. Biri bir diğeri üç günlük iki yavruya sorunsuz bir şekilde bu sistemle 10 gün baktım ve yavrularım şu an gayet sağlıklı şekilde hayata devam ediyorlar çok şükür

Geri