Karadeniz Pet

4 5 yaşlarında dişi kuşum hakkında

Kubilay ÇALIKOĞLU

Meraklı Üye
Dişi kuşumu değiştirmeli miyim sizce?

Benim 8-9 aylık bir yerli erkek muhabbet kuşum var yanınada sarı çek dişi aldım nerdeyse 1 ayı geçti sonra yaşını öğrendim ayağında turuncu kahvrengimsi 2010 bilezik var.Dişim 4 yaşından büyük bu kuş yumurtlama için ne kadar verimli olur benim tabi siteden araştırmalarıma göre 4 5 yaşından sonra pek yavru almada verimli olmayacağını öğrendim.Şimdi geri götürüp değiştirme imkanım var daha genç bir dişi ile sizce ne yapmalıyım.Kuşlarda öpüşme kusma kaşıma var sadece erkeğim herdefasında ayağını dişinin beline attığında dişim vuruyor.Ustaların görüşünü bekliyorum zaman kaybetmeden değiştirmeli miyim yoksa yaş o kadarda önemli değil mi ?

şimdiden tşk ler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 20:41 --

Güncel...................

Son düzenleme:
Erkek ayak atar atmaz çiftleşme olmaz zaten fakat kus biraz yaşlı,
daha genç bir dışıyle değiştirmeni öneririm.

Dışı kus yaşlandıkça yumurta sayısı azalır.
O açıdan da genç kus tavsiye ederim.
Inşallah yavru alırsınız.

İnş.zaten bu yavru alma sevdası yüzünden 10 kadar kuş aldım bi türlü düzen tutmadı :) ya hastalandı yada evdekiler kuşu kaçırdı.şuan sadece 1 çift düzen tuttu 10 gündür yumurtaların üzerinde .Petshoplara güven olmuyor 1 yaşında dediği 5 yaşında çıkıyor anlamayınca.aslında tanıdık petshopcu da güzel yavrular var 6 7 aylık dişiler ama onlar içinde epey beklemek lazım kızgınlaşmaları için umarım 1 -1buçuk yas civarı güzel bir dişi bulurum

Bilgileriniz için tşk ederim

Son düzenleme:
Rica ederim. Bu kadar emek veriyosaniz yavru alırsınız.
Malesef pek doğruyu soylemiyorlar ticari kaygılar çok on planda.
yavru almada dışı kus daha önemli.
Basarilar...

Ben de yorumumu dişi kuşu değiştirmeniz yönünde kullanıyorum. Maşaallah kuşlarınıza

dişiyi degiştir 1 yaşlarında kızışkın bir dişi al

Geri