Karadeniz Pet

45 m2 kaç çift kuş bakılabilir?

Önder AYYILDIZ

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
gerekli havalandırma tertibatı yapıldığında 45m2 de kaç kuş bakılması makul dur ?

120cm lik 3 katlı bir salma yaptığınızı baz alarak extra dan sadece çiftler için kurabileceğiniz kafes sayısı kullanacağınız kafes çapına göre değişir. ideal orta çap olarak 45x35 ve orta boy yuvalık baz alırsan 40-50 çift arası ideal ama mutlak profesyonel bir havalandırma sistemi şarttır aksi taktirde 30 çifti geçmemeli salma harici

başka yerlerede bakıyordumda gerekli havalandırma ile 80 m2 300 kafesle kkusuz sorunsuz yaptım diyen eskiler var. Ona bakınca en azından bi 80 çift atarım dedim :D

3 katlı 120cm salmayı iptal edersen kafesler arası boşluk kalmasın sıkıştırıyım dersen çakarsın 60-80 çift ama bence gerek yok 50 çift yap , dişi salması erkek salması ve yavru salması olarak 3 katlı güzel geniş bir salma yap ferah ortam olsun. öyle 40-50 mt kare 100 çift sokanlar bilirim ama acı sonlarınıda çok bilirim :) tavsiyemi verdim karar senin

3 katlı 120cm salmayı iptal edersen kafesler arası boşluk kalmasın sıkıştırıyım dersen çakarsın 60-80 çift ama bence gerek yok 50 çift yap , dişi salması erkek salması ve yavru salması olarak 3 katlı güzel geniş bir salma yap ferah ortam olsun. öyle 40-50 mt kare 100 çift sokanlar bilirim ama acı sonlarınıda çok bilirim :) tavsiyemi verdim karar senin
sağ ol 100 m2 lik bi dükkan daha bulduk henüz karar veremedik. Kuş konusunda da az olsun öz olsun deyip kırık kuşlar mı alsak diyoruz. ama asıl amaç toptan satmak bunları toptan verebilir miyiz oda ayrı bi konu. petshoplar çekleri yerlileri kaçtan alıyor biliyor musunuz ?

Çekleri bilmiyorum ama pet shoplar yerlileri 15-20 tl arası fiyata alıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yerliler güncel piyasa artışından dolayı 20-23-25
Çek ler 25-30 arası değişiyor
Jumbo kırıkları iriliğine göre 50 tl civarı satışı mümkün istanbul piyasasında. elinde kuş kalmaya petshop a teklif götürdünüzde daha da üst fiyatlara satabilirsiniz

Geri