Karadeniz Pet

5-6 aylık erkek muhabbet kuşuma dişi seçtik. Sizce hareketler ne anlama geliyor.

MustafaErkal

Yeni Üye
İyi günler herkese foruma bugün katıldım.
3 aylıkken aldığım bir erkek muhabbet kuşum var. Konuşturmak için almıştım bana alıştı az çok konuşmaya çalışıyor. Fakat ben polis memuru olduğum için malum günümüz olayından dolayı çok fazla mesaiye kalıyorum ve kuşum çok yalnız kaldı. Şimdi 5-6 aylık arası ona bir dişi almaya karar verdim yalnız kalmasın diye. 4 tane dişinin olduğu bir kafese attık kendisi seçti eşini. Yaklaşık 7 aylık bir çek kırması dişi secti kendine. Şimdi kafeste kur yapıyorlar birbirini kasıyorlar ve benim erkek kuş dişinin omzuna basmaya çalışıyor. Sizce bunların anlamı ney. Çiftleşmek mi istiyor ona göre kafese yuvalık takmalimiyim. Yardımcı olursanız memnun olurum. Görsellerde dişi erkek paylaştım incelerseniz bilgi verirseniz sevinirim

IMG20200407100037 IMG20200406155355

Kafes duzenini genis bir acidan cekip atarsaniz eksik varsa soyleyebilirim. Omzuna basmasi yani ayak atmasi kuyrugundan kanadindan cekmesi ciftlesme istegidir evet. Daha yaşlari küçük ama simdilik sadece gozlemleyin birbirlerine alişsinlar. Disi erkegin uzerine cikmasina izin verirse her hangi ciftlesme belirtisi görürseniz o zaman yuvalik takarsiniz dişi gelir gelmez yuvaligin teşvikiyle çiftlesmek zorunda hissetmesin kendini.

Yuvalık taktim. Fakat çıkart derseniz cikartirim.. sarı kafalı olan dişi.IMG20200407140108

Erkek çok hoşuma gitti maşallah. Yuvaligi cikarin daha erken. Mamaliğa iniyolar mi. Inmiyolarsa küçük kapakli yemliklere koyabilirsiniz varsa. Hem bu şekilde mama incine dışkı dusebilir. Tek eksik kalamar kemigi onun dışında hersey tam.

Şimdi fark ettim dişi yavru daha gaga ucunda siyahlik var. Yani ben yavru gibi gördüm baska yorumlayan olacaktir. 7 ayliktan küçük gibi

Ilk foto efsane yalniz :D
Dişi küçük erkek kızgın ondan oluyor. Dişiyi çok hirpalamiyorsa böyle dursunlar sürtüşmeler ileriye gidersin kafesleri ayirmaniz lazim.
Sözde erkek dişiye göre fizik olarak ve yaş olarak küçük.... Siz gorselden yaş tahmini edebiliyor musunuz. Yakın çekim yolladiklarimda.

Sanırım ayırmak zorunda kalacağım kafesleri. Acaba bunlar eş tuttu mu yoksa erkeğe kendi yerli cinsinden eş mi bakayım.

Sanırım ayırmak zorunda kalacağım kafesleri. Acaba bunlar eş tuttu mu yoksa erkeğe kendi yerli cinsinden eş mi bakayım.
Açık konuşayım yerli en küçük irktir kuşlarda digerleri boyut olarak büyük. Siz bu kuşa çek kirmasi bile alsaniz erkekten büyük durabilir. Ama erkekten erkege fark eder istisnai durumlar olabilir. Bence garanti olsun diyosaniz yerli erkege yerli dişi olur bende yerli erkegime çok dişi denedim ama sonunda yine yerli dişiyle tuttu çünkü vücut yapısı olarak denk geldi baskinlik kurmasi kolaylaştı. İşin en basit yolu bu. Dişiyi değiştirin yerli alin cere kismi beyaz degilde kahverengine dönmeye meyilli bir dişi olsun erkek kizginlasiyor çünkü tüm belirtiler var cere kismida maviye dönmüş. Dişi gelmeden önce erkek kafes tellerine kendini gorebildigi yansimali şeylere ayna gibi yani kur yapiyomuydu. Kafa tuyleri kabartip sesler cikarip kafasini yukari aşağı salliyor muydu.

Açık konuşayım yerli en küçük irktir kuşlarda digerleri boyut olarak büyük. Siz bu kuşa çek kirmasi bile alsaniz erkekten büyük durabilir. Ama erkekten erkege fark eder istisnai durumlar olabilir. Bence garanti olsun diyosaniz yerli erkege yerli dişi olur bende yerli erkegime çok dişi denedim ama sonunda yine yerli dişiyle tuttu çünkü vücut yapısı olarak denk geldi baskinlik kurmasi kolaylaştı. İşin en basit yolu bu. Dişiyi değiştirin yerli alin cere kismi beyaz degilde kahverengine dönmeye meyilli bir dişi olsun erkek kizginlasiyor çünkü tüm belirtiler var cere kismida maviye dönmüş. Dişi gelmeden önce erkek kafes tellerine kendini gorebildigi yansimali şeylere ayna gibi yani kur yapiyomuydu. Kafa tuyleri kabartip sesler cikarip kafasini yukari aşağı salliyor muydu.
Evet bunları yapıyordu. Eve salardim masanın ayağından kendi yansımasına kur yapar. Ve tunekte kafa şallar aşağı yukarı. En iyisi ben bunu değiştireyim daha mantıklı

Evet bunları yapıyordu. Eve salardim masanın ayağından kendi yansımasına kur yapar. Ve tunekte kafa şallar aşağı yukarı. En iyisi ben bunu değiştireyim daha mantıklı
İnşallah güzel yerli bir dişi denk gelirde siz evde yokken mutlu mutlu yaşarlar :)

İnşallah güzel yerli bir dişi denk gelirde siz evde yokken mutlu mutlu yaşarlar :)
Ben polis memuruyum zaten çoğunlukla evde olamicagim için eş yapıyorum erkeğe. Malum virüs bizim mesleği yaktı çalışma saati olarak :) erkegi konusturuyordum. Banacik diyor ıslık çalıyor .. işten geldim baktm köşede tek oturuyor. O gecede rüyama girince eş yapmaya karar verdim kuşuma aramızda bağ var :).. sizce nasıl bir renk uyar bu kuşa. Siz tecrubelisiniz

Allah yardımcınız olsun valla virüsten daha tehlikeli insanlar var sokakta gezen. Renk olarak benim kusta mavi, sari almistim yaninda guzelde duruyordu ama eş tutmadı beyaz aldim olmadi yesilde olmadi suan tipki kendi gibi mavi eşi var. Bilemiyosunuz işte hangisiyle eş tutarsa. Salmaya atin yine. Bu dişiyle uymasinin sebebi dişi yavru oldugundan pek tepki verememiş erkeğe. Anlaşabilecegi bir kuş olsun rengi fark etmez

Allah yardımcınız olsun valla virüsten daha tehlikeli insanlar var sokakta gezen. Renk olarak benim kusta mavi, sari almistim yaninda guzelde duruyordu ama eş tutmadı beyaz aldim olmadi yesilde olmadi suan tipki kendi gibi mavi eşi var. Bilemiyosunuz işte hangisiyle eş tutarsa. Salmaya atin yine. Bu dişiyle uymasinin sebebi dişi yavru oldugundan pek tepki verememiş erkeğe. Anlaşabilecegi bir kuş olsun rengi fark etmez
Evet öyle yapacam smdi gdiorm hatta

Buraya da atin disinij fotosunu bakalim. Salmada dursun bi kac saat uygun temjz bir salma bulursaniz