Karadeniz Pet

3 aylık dişi muhabbet kuşuma eş

salepinannesi

Yeni Üye
merhaba kuşum üç aylık kadar (bildiğim kadarıyla) df beyaz dişi. kendisine elinde sonunda bir eş almam gerekecek o kuşun da bana alışmasını istiyorum yani küçük almalıyım ama yaş farkı olmasını da istemiyorum. eşini şimdi alıp ayrı büyütmek istiyorum, sorularım şunlar:
1- kuşum normal muhabbet kuşu yerli mi bilmiyorum kendisine show jumbo gibi türler alırsam çiftleşirler mi yavrularda sıkıntı olur mu?
2- Jumbo gibi büyük bir eş alırsam onun dişi kuşumu ısırması, korkutması olası mı, çünkü dişi kuşum bayağı ele gelen bir iki kelime söyleyen bir kuş üretmek istemiyorum ikisini de eğiteceğim böyle olursa dişim korkup kendini kapatır mı?
3- eş tutmama olasılığı var ve ben çok seyahat eden birisiyim fazla kuşa bakamam, aldığım kuşu da geri veremem, riske atmak istemiyorum dişim üç aylık kendisini götürsem eş seçebilir mi tutar mı büyüyünce unutup vazgeçerler mi?

Son düzenleme:
Çok fazla seyahat edip fazla kuşa bakamayacağınızı söylüyorsunuz neden bir kuş daha almayı düşünüyorsunuz peki?
Kuş sayısı arttıkça sizin de sorumluluğunuz artar. Ayrıca üreme ihtimalleri var yavru yaparlarsa nasıl bakacaksınız seyahat ediyorum diyorsunuz? Hiç kuş almamalıydınız 👍🏻

Çiftleşmek için ise her türlü muhabbet kuşu ırkı birbiri ile çiftleşebilir farklı ırk engel değildir.

Çok fazla seyahat edip fazla kuşa bakamayacağınızı söylüyorsunuz neden bir kuş daha almayı düşünüyorsunuz peki?
Kuş sayısı arttıkça sizin de sorumluluğunuz artar. Ayrıca üreme ihtimalleri var yavru yaparlarsa nasıl bakacaksınız seyahat ediyorum diyorsunuz? Hiç kuş almamalıydınız 👍🏻

Çiftleşmek için ise her türlü muhabbet kuşu ırkı birbiri ile çiftleşebilir farklı ırk engel değildir.
kuşumu yanımda götürüyorum ama üç dört kuş benim için zor olur, yavru yaparlarsa sahiplendireceğim ama kuşum kızgınlığa girdiğinde zarar görmesini istemiyorum, iki kuşa bakabilirim kuş alıp almayacağımı size sormuyorum :) ırk konusunda teşekkürler

kuşumu yanımda götürüyorum ama üç dört kuş benim için zor olur, yavru yaparlarsa sahiplendireceğim ama kuşum kızgınlığa girdiğinde zarar görmesini istemiyorum, iki kuşa bakabilirim kuş alıp almayacağımı size sormuyorum :) ırk konusunda teşekkürler

Bana soruyorsunuz demedim zaten ama sizin için zor olabilir kendiniz sıkça seyahat yaptığınızı belirttiniz o yüzden yazdım. Almadan evvel iyi düşünüp karar verin çünkü çift kuş olunca kavga ihtimali de söz konusu,yumurtlama söz konusu, dişi kuşun gebe olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecek,yumurta varsa süresini hesap edip kontrol etmeniz gerekecek,yumurta sıkışması gibi durumlar da ihtimal dahilinde. Yuvalık bakımı,gerekirse yavruları 2-3 saatte bir beslenmeniz bile gerekebilir her türlü ihtimali düşünerek karar verin almadan evvel.
Ayrıca kuşunuz daha çok küçük. Eş almak için uygun bir dönemde değil. Arkadaş olsun diye alsanız da biraz daha kendi başına büyümesini öneririm. :)

Geri