Karadeniz Pet

5-6 aylık kuşlar çiftleşir mi?

İlla şartlamayın kendinizi alıcağınız erkek kuş belkide gagası yamuk olan kuşla eş tutacak

İlla şartlamayın kendinizi alıcağınız erkek kuş belkide gagası yamuk olan kuşla eş tutacak
evet denicem. Burdan aldığım tavsiyelere gore biraz daha büyüsünler bir tane erkek alıp bakicam. Hangisiyle anlaşırsa ayrıcam ikisini. Birde çok soru soruyorum ama bilgisizim. Bugün sabahtan akşama kadar kavga ettiler. Halada ediyorlar. Aldım alalı aynı kafesteler. Şimdi niye bir anda anlaşamadıklar anlamadım. Şimdi ayırmam mi gerekiyor bunları. Birbirlerine zarar verirler mi bilmiyorum

evet denicem. Burdan aldığım tavsiyelere gore biraz daha büyüsünler bir tane erkek alıp bakicam. Hangisiyle anlaşırsa ayrıcam ikisini. Birde çok soru soruyorum ama bilgisizim. Bugün sabahtan akşama kadar kavga ettiler. Halada ediyorlar. Aldım alalı aynı kafesteler. Şimdi niye bir anda anlaşamadıklar anlamadım. Şimdi ayırmam mi gerekiyor bunları. Birbirlerine zarar verirler mi bilmiyorum
Dişi içgüdüsü veya kuşlar tüyede girmiş olabilir eğer birbirlerini yaralayacak kadarsa ayırın

Bir şey daha soracağım çok bilgisizim kusura bakmayın. Erkek kuş alıp ikisini ayirinca gagası yamuk olan tek kalacak acaba yanlizliktan sıkılır mi? Birde konuşturmaya uğraşıyorum dişi kuşlar geç konuşur gibi bir efsane var dogrumu
efsane. kuş kuştur arkadaş, önyargıyla yaklaşmayın elbet dişiler de alışıyor.
yavru iken sahiplenmiştim ben Bulut’u, şakır şakır konuşuyor maşallah. 40-50 kelime söylüyor, olağanüstü bir çaba da sarf etmedik. isme aldanmayın, Bulut zarif bir hanfendidir : ) en başta erkek sanıyorduk

zarar verebilirler, dişiler biraz daha kıskançtır zor alışır alıştı mı bırakmaz. ayrı kafeslerde tutma ihtimaliniz var ise öyle yapmanız daha iyi gibi.
İlgi gösteriyorum ama boşa gidicek diye vazgectim konuşma alıştırmalarından :)
yavru ise öğrenir yahu neden boşa gitsin

Geri