Karadeniz Pet

5 yumurta

Necdet ESEN

Paylaşımcı Üye
LQJD0z.jpg
1N9E0b.jpg
vZ0P7D.jpg

bu çiftin erkeği çok hareketli ama malesef dişinin üstüne çıkamadı. Henüz 7 aylık. Erkek çek boyularında
Dişi de 9 aylık ve show jumbo. dişi 5 tane yumurtladı ama malesef hepsi boş
Ne dersiniz bu iş olur mu ya da erkeği değiştirelim mi

Ne zaman baktiniz kac gunlukken yumurtalari naptiniz diside yumurta var gibi

Dişi de yumurta var şu anda 10-15 gün üstüne yattı hayvan baktı hareket yok yatmadı bi daha

Kontrol ettinizmi hepsini ilk yumurta mi 15 gun once oldu benim de basima soyle birsey geldi yavrulari kucukken anne yumurtladi hem kulucka yapti yuvalikta hemde yavrular buyudu baba hepsine bakti yumurtalar hepsi bos ise atin yeni kuluckada insallah dolu olur

İnşallah. Problem erkekte dişinin üstüne çıkamıyor. Bakalım inşallah çıkar ya da değiştiricez artık

Dişinin anus kısmındaki tüyleri yolun 3 günde bir mama takviyesi yapın yine boş yaparsa kuluckayı erkeği degistirin

İlk kuluckaysa böyle seyler olabiliyor moralinizi bozmayın

Eyvallah. Bakalım ikinci kuluçkayı bekliyoruz artık zaten dişinin kuyruk baya bi düştü

Benimde ilk kuluçkada buna benzer bir durum basıma geldi.

Dişi yumurtlamasına rağmen erkek bir turlu üzerinde duramıyordu. 4. Yumurtada tam anlamıyla cisftlesebildiler .

Toplamda 9 yumurta yaptı. İlk beş yumurta boş çıktı digerleri dolu. Boşları dun attım, suan dolu 4 yumurtanın üstünde yatıyor dişi bakalım. Yavruları bekliyoruz, inşallah hepsi çıkar ve sağlıklı buyur.

Bu arada benim dişide Show Jumbo, erkek jumbo kırığı.:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuşlar iri ve tüylü kuşlar ırkları gereği her ikisininde popo tüylerini yolun canları yanmaz korkmayın tamamen temizleyin bu şekilde tüyden döllenme gerçekleşmiyor erkek üzerinde dursa bile yumurtaların boş olma olasılığı yüksek ayrıca ilk kuluçkada bu durumlar normal

Kuşlar iri ve tüylü kuşlar ırkları gereği her ikisininde popo tüylerini yolun canları yanmaz korkmayın tamamen temizleyin bu şekilde tüyden döllenme gerçekleşmiyor erkek üzerinde dursa bile yumurtaların boş olma olasılığı yüksek ayrıca ilk kuluçkada bu durumlar normal
Yusuf bey genelde jumbolarda anus bolge tuyleri yolunur mu yoksa yolmadan ureyenlerde varmi

Yolmak yerine kesmek nasıl olur makasla?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yusuf bey genelde jumbolarda anus bolge tuyleri yolunur mu yoksa yolmadan ureyenlerde varmi
Bende show besliyorum üreme dönemlerinde hepsini yolarım hem erkek hem dişi okadar emek verip bekliyoruz kuşlar bir sürü efor sarfediyor o yumurta için neden boş olsun ?

Geri