Karadeniz Pet

6 aylık yavruların burunları paslanmış gibi duruyor bir sorun mu?

Salma kafesler var ortadan demirle bölünüyor hemde ucuz öyle bişey al kızları bi tarafa babayı bi tarafa atarsın.

Rica ederim. Kafesi boyarsanız kuşlarınız zehirlenir, şu anda da zaten kafeste yoğun bir oksitlenme mevcut, her an hasta olabilirler. Bir an önce kafesi yenisiyle değiştirmeniz gerekiyor. Ayrıca yavrular için de farklı bir kafes almanız gerek.
Yavrular için böyle bir yuva var kullanılmayan
Yuva

1. Kafesi bizzat ben de kullanıyorum aylardır gayet memnunum.
2. Kafes de oldukça iyidir. Galvaniz kaplama olduğu için boyaları öyle sökülmez gayet de büyük kafeslerdir.

1. Kafesi bizzat ben de kullanıyorum aylardır gayet memnunum.
2. Kafes de oldukça iyidir. Galvaniz kaplama olduğu için boyaları öyle sökülmez gayet de büyük kafeslerdir.

2. İyiymiş alabilirim peki kuşlar birbirine doğru gitmez istemez mi tellerden, baba yavrularla eş tutabilir dediğinize göre o kadar da aile bağı yok galiba bu kuşlarda ayırsak bir şey olmaz

2. İyiymiş alabilirim peki kuşlar birbirine doğru gitmez istemez mi tellerden, baba yavrularla eş tutabilir dediğinize göre o kadar da aile bağı yok galiba bu kuşlarda ayırsak bir şey olmaz
Bakın şimdi o kadar karışık yazmışsınız ki her şeyi teker teker yazayım çözülsün;
Şimdi elinizde bir tane kızışmış erkek ve iki tane de kızışmış dişi var.
Bu dişiler kızışmış erkeğin yavruları o yüzden ona 1. kafesi alabilirsiniz.
Dişiler için de ikinci kafesi alın bir bölümü bir eşe bir bölümü bir eşe ait olsun. Araya da birbirlerini görmelerini engelleyecek bir şey takarsınız.

Mesele, etik ya da aile bağları konusu değil.
Genetik eşleşmelerde iyi genlerin yanında kötü genler de aktarılır.

Baba ile yavrunun eşleşmesinde:
-Erkek bireydeki kötü olan x geni %100 ise, çiftleşeceği yavrusundaki aynı kötü x geni %50'dir.
+Doğacak yavrudaki kötü gene sahip olma olsalığı bir hayli fazla olur.

Baba ile başka bir dişikuşunun eşleşmesinde:
+Dişide kötü x geni bulunmadığı için, doğacak yavru daha düşük bir ihtimalle kötü x genine sahip olur.
(X Genine ister sakatlık, isterseniz agresiflik, isterseniz mat tüyler...diyebilirsiniz.)

Geri