Karadeniz Pet

8 aylık muhabbet kuşum öldü :(

• Konbuyu başlatan bugrahan53
  • Başlangıç tarihi
B

bugrahan53

Guest
Arkadaşlar kuş 8 aylıktı yani aldığımda 2 aylıktı bende 6 ay kaldı.2 gün önce Sabah okula gitmeden baktım normal gözüküyordu fakat eve geldiğimde tüm ev halkı kuşun başına toplanmış ağlamaklı oturuyorlardı.Hasta olmuştu sanırım tam olarak tarif etmek gerekirse.Kafesteki çubukların üstünde duramıyordu, kafesin altında gözlerini kapatmış öylece duruyordu.Ordan aldım dışarıda rahat bir yere koydum suyunu yeminide yanına koydum ve üşütmüş olabileceğini düşünüp elektrikli sobayı karşısına koydum sonra veteriner aramaya başladım.Kuşun tam hali şöyleydi: kanatları düşmüş ayakta zor duruyordu gözlerini açamıyordu,kabarmıştı,elime aldığımda hiçbir şey yapmıyor kurtulmaya dahi çalışmıyordu,hiçbir şey yapmaya mecali kalmamıştı.Zaten o halinden yaklaşık 45 dakika sonra da ölmüş.Bir yerden ilaç bulduk fakat kullanamadan öldü kuş.Evdekilerin söylediğine göre ishalide vardı.Çok alışmıştım kuşa 2 gündür hala kendimi toplayamadım evde bir eksiklik var sanki.Her gün en az bir saat evde serbest bırakıyordum.Bu benim ilk muhabbet kuşum ve sanırım tecrübesiz olduğum için gerekliliklerini yerine getiremedim.En kötüsüde o yaramaz hiç rahat durmayan kuşunuzu bir gün o şekilde ölürken görmek.Ölümü sırasında ben yanında değildim zaten kardeşimin dediğine göre kriz geçirerek ölmüş: dili ağzından çıkmış ve bir sağ kanadının üstüne bir sol kanadının üstüne düşmüş sonrada acı bir bağırış yapıp son nefesini vermiş :( sizleride üzdüm kusura bakmayın arkadaşlar ben böyle üzeceğini bilseydim baştan almazdım kuşu.Şuanda tek istediğim kuşumun nasıl o hale geldiği.Sizce neden olmuş olabilir ve hastalığı neydi?(Cinsi erkek ve tek kuştu dişisi yoktu.)

Öncelikle başınız sağolsun üzücü aynısı bizim basimizada gelmisti tam 9 yıllık kanaryamizi kaybettik dedemin hatirasiydi babaannem camları kapıları açık bırakmış ve haliyle rüzgar çarpmış kurtaramadik 9 yyıllık birde hatıra olunca dahada üzücü oluyor :(

Teşekkürler.Daha önce çok hayvan kaybettim fakat onlar böyle cana yakın olmadığı için bu kadar üzmemişti.Kardeşim gibiydi bu benle gelip ders çalışıyordu ama yapacak bir şey kalmadı unutmak zorundayız.Tek yapılacak şey ölümünün sebebini öğrenmek ve tekrar aynı hataları yapmamak.Sizce neden olmuş olabilir?

VP10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muhtemelen soğuk almıştır muhabbetler çok hassas canlılar az bir cereyan yeterli başınız saolsun :(

Teşekkürler arkadaşlar umarım aynısı sizin başınıza gelmez.

geçmiş olsun bende sizin gibi çok kus kaybettim durumunuzu anlıyorum cereyanda kalmış olabilir

Teşekkür ederim :( umarım geçer.

Geçmiş olsun .İçim sızladı
Benimde 3 sene önceki mubişim aklıma geldi insanın bi yakını ölmüş gibi oluyor .

Başiniz sagolsun :(
Ben de kaybettim kuşumu 1 ay oldu çok aci bir yaşini geçmişti ve çok sosyal bir kuştu yavrum gibiydi
O kadar etkilendim ki tekrar kuş almaktan ve ayni aciyi yaşama ihtimalinden deli gibi korkuyorum
Ama kuşlari da başka seviyorum
Buraya girip arkadaşlarin kuşlarina bakip seviyorum şimdi de

Sizlerede geçmiş olsun bende bir süre kuş almamayı düşünüyorum belki daha sonra çift almayı düşünebilirim.Beni azda olsa rahatlattınız sağolun arkadaşlar.

Geri