Karadeniz Pet

Acı kaybım, 5 tane yumurta yapan kuşum 6'ıncı yumurtayı cıkartamayınca öldü :(

• Konbuyu başlatan HeReTiC
  • Başlangıç tarihi
H

HeReTiC

Guest
Selam, arkadaşlar.

Ben muhabbet kuşu üretimi yapıyorum, 10 günde toplam 5 adet yumurta yapan kuşum bugün farkettim ki kafeste ölmüş,
sonradan kontrol e ttim ki, 6'ıncı yumurtayı çıkartamamış, daha önce 2 kuluçka yavrusunu aldığım ve çok sevdiğim kuşlardan birini kaybettiğim için gerçekten çok üzgünüm..

Erkek şuan yumurtalara bakıyor,
tek başına ne kadar bakabilir, yada bakarmı düşüncelerinizi almak istiyorum.

diğer kuşlarımını yumurtalama zamanları yakın tarihlerde olsaydı, altlarına sürmeyi düşünüyordum ama maalesef şuan için erkek kuşumun ne kadar süre tek başına bakabileceği kalmış tüm herşey..

umarım tek başına başarabilir bu zorlu görevi..

Selam, arkadaşlar.

Ben muhabbet kuşu üretimi yapıyorum, 10 günde toplam 5 adet yumurta yapan kuşum bugün farkettim ki kafeste ölmüş,
sonradan kontrol e ttim ki, 6'ıncı yumurtayı çıkartamamış, daha önce 2 kuluçka yavrusunu aldığım ve çok sevdiğim kuşlardan birini kaybettiğim için gerçekten çok üzgünüm..

diğer kuşlarımını yumurtalama zamanları yakın tarihlerde olsaydı, altlarına sürmeyi düşünüyordum ama maalesef şuan için erkek kuşumun ne kadar süre tek başına bakabileceği kalmış tüm herşey..

bakici kuslar varmis onlardan alin bir tane yumurtalara bakmasi icin onlari da kaybetmeyin

bakici kuslar varmis onlardan alin bir tane yumurtalara bakmasi icin onlari da kaybetmeyin

:D O konu tamamen farklı bir olay. hiçbir kuş kendi yumurtası hariç (yumurtlamadığı sürece) yumurtaya bakmaz.Yumurta yaptıktan sonra altına yumurta sürülerek bakar.

Genel anlamda jumboda söylenir bu tabir. Bazı jumbolar yumurtaya yatar yada yatmaz ya yavruyu çıkarır yavruya bakmaz

yumurtanın validesi öldü hadi dadı alalım diye birşey yok yani.

:D O konu tamamen farklı bir olay. hiçbir kuş kendi yumurtası hariç (yumurtlamadığı sürece) yumurtaya bakmaz.Yumurta yaptıktan sonra altına yumurta sürülerek bakar.

Genel anlamda jumboda söylenir bu tabir. Bazı jumbolar yumurtaya yatar yada yatmaz ya yavruyu çıkarır yavruya bakmaz

yumurtanın validesi öldü hadi dadı alalım diye birşey yok yani.

ben burdan diger arkadaslarin yazdiklarini okumustum daha onceden boyle bir konuya benzer bi konuda.orda arkadaslar dedi zaten yorumda da VARMIS dedim. bilgilendirdigin icin sagol yanlis bilgi almasin arkadasimiz

Erkek kuş yumurta üzerine yatmazki sadece çıkan yavru var ise onlara kmi bakar kmi bakmaz oda erkek kuşun babacanlılığına kalmış artık.tarih olarak yakın olnaların altına çek başkada yapacak bişey yok.üzüldüm dişiye gerçekten

yorumlarınız için sağolun,
çok fazla sayıda kuşum olsada,
çok fazla üzdü beni ölmesi :S
Yumurtaları diğer kuşlarımın altına bölüştürerek sürdüm bakalım şuan için bakıyorlar.

:D
o farklı birşey

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:26 -->-> Daha önceki mesaj 14:25 --

Selam, arkadaşlar.

kardeş üzüldüm erkek yaveu olsaydı belki bakabilirdi ama şimdi hiç sanmıyorum bence erkekği boşuna yormayın zaten yatmaz yumurtaya

çok geçmiş olsun üzüldüm :(

Geri