Karadeniz Pet

acil yardım.. 9 yaşında kuşum ölmek üzere

selocan

Yeni Üye
9 yaşında bi kaç aydır sürekli çok sulu ishaldi, ama hiçbi zaman kötü olmadı, hep konuştu hep oynadı ve uçtu.

karnında kist var, kistik yapıyı bilmiyorum, maddi durumum kuş hastanesine götürmeye yetmedi.

bugün eve geldiğimde, kafesin tabanında hep etrafından dönüyor şekilde buldum.

yemek yememiş, su içmemiş, tüy ağırlığı var sadece. ılık su torbası yaptım, üstüne koydum,

boynu sürekli sağa dönüyor, o yönde de dönüyor tutmasam,ayakları çok hisli değil gibi gücü dermanı yok

gözleri hep kapalı arada bakıp kapıyor

lütfen yardım ağlamaktan canım çıktı, o benim evladım

şuan halinizi anlayabiliyorum aynı şey benim de başıma geldi sakin ve sıcak bir yere alın eğer yem yiyecek dermanı yoksa şırınga ile besleyin inşaAllah yeniden eski haline döner :(

sakin vesıcak bi yerde ancak vücut ısısı düşmeye başladı :( norml veterinerler anlamadığı için kuşa acı cektirmek de istemiyorum. temiz peçeteyle 2 damla su içirebildim ama yemek yiyecek gücü yok ,içim yanıyo

Çok üzgünüm ama anlattıklarınıza göre ömrünü tamamlamışa benziyor. kuşu elinize alıp karın bölgesini üfleyin morarma vs var mı ? veya belirgin bir damar şeklinde çizgi var mı ? Hastalıksa ilaç ile düzelir değilse ömrünü tamamlamış demektir. Dün veya önceki gün nasıldı ?

dün iyiydi, 2 gün önce bayağı puf puf olmuşduruyordu üşüdü sandım,peteğin yanına koydum, dün kendine geldi, konuşup bağırdı bana bile eşşeğim :) saldım uçtu yemek yedi suyunu içti. ama bugün ne olduysa olmuş. küstü sandım, ama küsme işi değil bu.

karnı hafif kırmızı şekilde,normal renginde, herhangi bi bölgesinde damar vs. yok. ama değişk bi kokusu var. bide 2 gün önce kustu koyu sarı şekilde.

Bence şu an kuşu fazla yormaktan
kaçınmalısınız ve de yemlerini ve suyunu da hemen önüne koyun sürekli gözetiminiz altında olsun.

Kursak mantarı olabilir. Hemen eczaneden Anti fulucan bir şurup temin edip suluğu 100 cc ise yarım suluğa 15 damla damlatın. Ayrıca Şurubun bir damlasını 5 damla suyla seyreltip 1 damlasını ağzına damlatın içtiğinden emin olun. Sabah akşam dediğim şekilde birer damla damlatın tedavi 20 gün kadar devam edin. Umarım gecikmemişizdir.

Kursak mantarı olabilir. Hemen eczaneden Anti fulucan bir şurup temin edip suluğu 100 cc ise yarım suluğa 15 damla damlatın. Ayrıca Şurubun bir damlasını 5 damla suyla seyreltip 1 damlasını ağzına damlatın içtiğinden emin olun. Sabah akşam dediğim şekilde birer damla damlatın tedavi 20 gün kadar devam edin. Umarım gecikmemişizdir.

Selçuk Bey veteriner misiniz? ona bişey olsun istemiyorum :( dediklerinizi denemek istiyorum,ama bişey olmazağır bi ilaç değildir heralde? :(

Selçuk Bey veteriner misiniz? ona bişey olsun istemiyorum :( dediklerinizi denemek istiyorum,ama bişey olmazağır bi ilaç değildir heralde? :(
Veteriner değilim ama çok hasta kuş tedavi etmişliğim vardır. Eğer şüpheniz varsa yarın ilk iş veterinere götürün.

Kist ne zamandan beri var ? Mama varsa evde iyice yumuşatıp ( Hamurdan daha cıvık olsun ) enjektör yardımıyla yedirin. İlaç tedavisinde de gecikmeyin.

Veteriner değilim ama çok hasta kuş tedavi etmişliğim vardır. Eğer şüpheniz varsa yarın ilk iş veterinere götürün.

şüpheden değil yanlış anlamayın tanımadığım için sordum. biraz önce kriz geçirdi, kendine zo r getirdik. boynu ters döndü kanatlarını açıp çırpındı :(

Kist ne zamandan beri var ? Mama varsa evde iyice yumuşatıp ( Hamurdan daha cıvık olsun ) enjektör yardımıyla yedirin. İlaç tedavisinde de gecikmeyin.

kisti 1 senedir var. enjektörüm kedileriçin var, onlarçok büyük, elimleyedirmeye çalıştım ezilmiş mamayı,yemiyor.

Şüphe etmekte haklısınız yanlış anlaşılacak bir durum yok. Biz mecburen bazen kuşu bile görmeden tahmin üzerine önerilerde bulunuyoruz. Kuşunuz ya kursak mantarına maruz kalmış yada son yazdığınıza göre salmonella belirtisi de var. İlk Antifungal ilaç başlayıp şansınız varsa iyileştirirsiniz. Eğer mantar değilse o zaman antibiyotik başlarsınız. Garanti olması için kanatlı uzmanı bir veterinere gideceksiniz..

şuan hareketsiz halde sadece nefes alarak elimde yatıyor2 kere kriz daha geçirdi sanırım geç kaldık

agzından burnundan sular gelerk öldü, sunitenefüs yaptım kalp masajıyla ama kurtaramadımçç

Geri