Karadeniz Pet

ACİL YARDIM** Burunda Sarı Akıntı- Biteral - Antibiyotik

nts75

Yeni Üye
Arkadaşlar, 4 yaşındaki sevda papağanım bir süredir kafeste tüylerini kabartıp keyifsiz bir şekilde durmaya başladığı için veterinere götürmüştüm. Veteriner, karaciğer için toz halinde bir ilaç verdi bu ilacı kullanırken yanında A ve K vitamini de kullanmamız gerektiğini söyledi ve kullandık. Miniğimizin sağlık durumunda bir gelişme olup olmadığını kontrol için bu hafta tekrar veterinere götürdük ve veteriner hekim kalp+bağışıklık yazan başka bir ilacı daha verdi eve geldik ve aynı gün Miniğimizin burnundan sarı iltihap akmaya başladı ve 1 gün içinde 2 gram birden verdi ve hızla sıvı kaybetmeye başladı. Şu an veterinerin verdiği ilaca başlamadım hızla sıvı kaybettiği için hemen elektrolit takviyesinde bulundum ama iltihabının akması için antibiyotik kullanmam gerekiyor. Sorum ise şu; her antibiyoriğin etken maddesi farklı benim elimde şu an biteral var geçmişte aynen bugün olduğu gibi meleğimin burnundan iltihap almıştı ve biterali 8 eşit parçaya bölüp 4 gün 4 parçasını vermiştim ardından probiyotik vererek iltihabın tamamen akmasını ve iyi olmasını sağlamıştım. Şu an tekrar biteral kullanmamda bir sakınca olur mu? Veya tavsiye ettiğiniz başka şeyler var mı? Şu an Miniğimin küçük kafasında şişlik oluştu, şişliğin içinde iltihap biriktiği çok belli çünkü bir kısmı burnundan sarı akıntı şeklinde geldi. Ne yapacağım konusunda oldukça kararsız kaldım lütfen değerli fikirlerinizi esirgemeyin.
Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi günler.

Şu an 4 saatte bir versele laga Orlux isimli mamadan yapıp çay kaşığıyla kendim yediriyorum midesini asla boş bırakmamaya çalışıyorum. Dışkısı görselde olduğu gibi aşırı sıvı ve beyazımsı. Mama yedirdiğim için mi bu kadar sıvı oldu bilmiyorum. Yarın veterineri tekrar arayacağım durumunu anlatacağım ama zaman benim için şu an çok önemli ve yanlış tedavi olması asla istemeyeceğim bir şey. Lütfen yardım edin...

Miniğimin dışkısı bu şekilde

Ekli dosyalar

• 20210705_021903.jpg
    20210705_021903.jpg
    858.9 KB · Görüntüleme: 31
Burnunda olan sarı iltihap bu şekilde, veterineri aradım fakat ulaşamadım sekreteri 1 saat sonra tekrar aramanı söyledi. Zaman benim için geçmiyor şu an. Burnunda olan iltihap sertleşmesin diye ılık suyla ve pamukla sürekli hafif hafif siliyorum. Burnu tıkalı olduğu için rahat nefes alsın diye odaya mentollü buhar yaptım. Çok sıcak tutmaya çalışıyorum. Dışkısı halen daha çok sıvı ve hava kabarcıkları var.

Ekli dosyalar

• 20210705_124214.jpg
    20210705_124214.jpg
    551.3 KB · Görüntüleme: 22
Az önce veteriner ile konuştum, durumu anlattım kalp+bağışıklık için verdiği ilacı kullanmamı ve yanında neo terramycin kullanmamı söyledi. İkisi birlikte Miniğime çok ağır gelir diye düşündüm o yüzden sadece neo terramycin kullanacağım daha sonra kalp+bağışıklık ilacına başlayacağım. Sizce ne yapmalıyım ikisini aynı anda mı vermem gerekir? Ama miniğim şu an kilo verdi ve onu çok yormak istemiyorum.

Az önce veteriner ile konuştum, durumu anlattım kalp+bağışıklık için verdiği ilacı kullanmamı ve yanında neo terramycin kullanmamı söyledi. İkisi birlikte Miniğime çok ağır gelir diye düşündüm o yüzden sadece neo terramycin kullanacağım daha sonra kalp+bağışıklık ilacına başlayacağım. Sizce ne yapmalıyım ikisini aynı anda mı vermem gerekir? Ama miniğim şu an kilo verdi ve onu çok yormak istemiyorum.
neo terramycn kullanın.

neo terramycn kullanın.
Ecrin hanım neo terramycn kullanacağım şimdi aldım fakat miktarını nasıl ayarlayacağım? Kaç gün kullanacağım? Suya mı yoksa mamaya mı katacağım? Veteriner hekim sadece bunu kullanmam gerektiğini söyledi sonra cevap yazmadı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Kuşumun durumunu buraya yazacağım ilerde aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa belki yardımcı olur.

Ecrin hanım neo terramycn kullanacağım şimdi aldım fakat miktarını nasıl ayarlayacağım? Kaç gün kullanacağım? Suya mı yoksa mamaya mı katacağım? Veteriner hekim sadece bunu kullanmam gerektiğini söyledi sonra cevap yazmadı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Kuşumun durumunu buraya yazacağım ilerde aynı sorunu yaşayan arkadaşlar olursa belki yardımcı olur.
İçme suyu içinde verilir. kanatlılarda 3 g toz. Toplam tedavi süresi 3 gündür.
Kaynak : https://vetrehberi.com/neo-terramycin/

Tuzlu su yapın. Peçeteyi kürdan haline getirin, ardından tuzlu suya batırıp yavaşça kuşun burnuna sokun. Günde birkaç kez yapın.

Neo terramycini ise tam dolu suluğa (100 ml lik suluğa) 2 pirinç tanesi kadar ekleyin..

Geri