Karadeniz Pet

Ağız açıp kapama

Ebru84

Yeni Üye
Merhaba Muhabbetkusu.com.tr sakinleri,
5 yaşındaki erkek muhelabbet kuşumda uzun zamandır yem yedikten sonra ağız açıp kapama hareketi gözlemliyorum.Yaklaşık 3 yıldır bu şekilde yaşıyor.Neşesi yerinde biraz kilosu var bunun dışında bi sıkıntı yok gibi duruyor.Çok araştırma yaptım veterinere de gittim ancak bir çözüm getiremedim.Son zamanlarda bu hareketi fazlalaştı sanki yemi yutmada zorlanıyor gibi.Dal darıyı ve aspuru yutarken sorun yok ama tane darıları geveliyor hep.Özellikle ustalardan yardım istiyorum lütfen 🙏

O hareketi tahmin edebiliyorum. Benim önceki kuşum sık olmasa da arada yapardı. Öğütmeyle ilgili sorun sanırım. Kuş kumu kullanıyor musunuz

Evet kullanıyorum hem normal hem de grit olandan karışık.

Kuşunuz yediklerini sindiremediği zaman kursakta yer genişletmek için o tarz hareketler yapar. Yumurta mamasına kalamar kemigi rendeleyerek toz halinde karıştırın. Bir kaç seferde düzelecektir.

Kuşunuz yediklerini sindiremediği zaman kursakta yer genişletmek için o tarz hareketler yapar. Yumurta mamasına kalamar kemigi rendeleyerek toz halinde karıştırın. Bir kaç seferde düzelecektir.
İnşallah dediğiniz gibidir, deneyeceğim.Çok teşekkür ederim 🙏

Merhaba tekrardan, yeni konu açmak istemedim.Dün kuşuma Entrobac probiyotik verdim bugün ishal ve halsizlik var.Beyaz dıskı yapıyor.Entrobac böyle etki yapar mı.Lütfen yorum bekliyorum.

Hayır entrobac yapmaz. Tam tersi bağırsak duzenleyici. Başka bir etken vardir.

Geri