Karadeniz Pet

Ailemizin yeni bireyleri

mrtbns35

Yeni Üye
Merhaba

İki ufaklık dün ailemize katıldı.
Muhabbet kuşlarımız ile iyi anlaşıyorlar.
Çok yem yiyorlar, normal midir?
Kızıl darı ve ak darı bayılıyorlar.
596c9ffd7d04825e7414fba589d6494e.jpg

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ufaklıklar hayırlı olsun:) muhtemelen petshop'tan yeni aldınız. öyle çıkarttım ben yazdıklarınızdan. eğer gelir gelmez yabancılık cekmeden yem yedilerse bu iyi haber. yabancılık çekmemişler.

aynı çift bende de mevcut :) bunların ayakları tahmin edemiyeceğiniz kadar çok narin. plastik tünekler yerine ahşap takın. tanesi 1.50 - 2 lira civarlarında. sadece tek tünek koyun aşağı köşeye ki kanatları küçük olduğu için kafes içinde uçabilirler fakat bu kafes aşırı küçük bunda zor uçarlar. yağlanır strese girerler ve fazla yaşamazlar malesef 6-7 ay sürer ömrü o şartlarda yani.. evet epey yem yerler çok su içerler ama sebze meyveyi bayılarak yerler seçici değiller. soyulmuş salatalık en fovorileri. kalamar kemiği bulunsun. senelerdir bakıyorum ben. benimkileri yarın resim eklerim sizin için

Son düzenleme:
aynı çift bende de mevcut :) bunların ayakları tahmin edemiyeceğiniz kadar çok narin. plastik tünekler yerine ahşap takın. tanesi 1.50 - 2 lira civarlarında. sadece tek tünek koyun aşağı köşeye ki kanatları küçük olduğu için kafes içinde uçabilirler fakat bu kafes aşırı küçük bunda zor uçarlar. yağlanır strese girerler ve fazla yaşamazlar malesef 6-7 ay sürer ömrü o şartlarda yani.. evet epey yem yerler çok su içerler ama sebze meyveyi bayılarak yerler seçici değiller. soyulmuş salatalık en fovorileri. kalamar kemiği bulunsun. senelerdir bakıyorum ben. benimkileri yarın resim eklerim sizin için
Merhaba

Çok teşekkürler. Kafes içinde birkaç değişiklik düşünüyorum zaten bir iki küçük eksiği de var onları da temin edeceğim. Ne tür bir kafes önerirsiniz?

Merhaba

Çok teşekkürler. Kafes içinde birkaç değişiklik düşünüyorum zaten bir iki küçük eksiği de var onları da temin edeceğim. Ne tür bir kafes önerirsiniz?

üstü oval olanlardan olmamak kaydıyla alabileceğiniz en geniş kafes. hagen marka yan kısımları bir noktaya kadar kapalı kafesler var ama çok pahalı. işlevsel olarak güzeller.

alacağınız kafes akıllı yemlik ve yuvalık takılabilecek şekilde olsun. bendekin genişliği 1 merreyi buluyor.

Bunlarda benim yeni yavrularım. Dün aramıza katıldılar. Kocaman bir salma kafes aldım. Baya büyük 60cm civarında rahat rahat uçuyorlar içi çok ferah. Umarım doğru yerleştirmişimdir. Kumluğu, suluğu, akıllı yemliği, tahta tünekleri, yuvası, kalamar kemiği, darısı :) Tek bir sorun var bu kafesinin alt taban ızgarasının aralıkları çok dar. Bu minik ayaklara fazla aralık yürürlerken düşüyorlar bazen. Bu problemi nasıl çözerim acaba :/

Ekli dosyalar

• 70526738_2638694729516759_5030704230415990784_n.jpg
    70526738_2638694729516759_5030704230415990784_n.jpg
    403.5 KB · Görüntüleme: 24
Bunlarda benim yeni yavrularım. Dün aramıza katıldılar. Kocaman bir salma kafes aldım. Baya büyük 60cm civarında rahat rahat uçuyorlar içi çok ferah. Umarım doğru yerleştirmişimdir. Kumluğu, suluğu, akıllı yemliği, tahta tünekleri, yuvası, kalamar kemiği, darısı :) Tek bir sorun var bu kafesinin alt taban ızgarasının aralıkları çok dar. Bu minik ayaklara fazla aralık yürürlerken düşüyorlar bazen. Bu problemi nasıl çözerim acaba :/
Merhaba
Maşallah çok güzeller.
Sağlıkla büyüsünler.
Ben de böyle bir kafes düşünebilirim.
İzmir'de üretimini yapan bir iki yer biliyorum.
Taban ızgarası sorunu için ben tabana gazete seriyorum. Böylece düz zemin üzerinde rahatça gezinebiliyorlar.

Merhaba
Maşallah çok güzeller.
Sağlıkla büyüsünler.
Ben de böyle bir kafes düşünebilirim.
İzmir'de üretimini yapan bir iki yer biliyorum.
Taban ızgarası sorunu için ben tabana gazete seriyorum. Böylece düz zemin üzerinde rahatça gezinebiliyorlar.

Mısır granülü seriyorum ızgaradan pislikleri düşünce tertemiz oluyor. Gazete, boyalı olduğu için kimyasal bulaşmış oluyor. Herşeyin doğal olmasını istiyorum. O yüzden. N11 veya diğer sitelerden salma kafes diye bu tarz bir şey alabilirsiniz. 70 liraya almıştım. Izgara problemi var ona da akıllıca bir çözüm üreteceğim bakalım.

eğer bakamazsanız bana hediye de edebilirsiniz. kafesim büyük aralarına salarım. istanbuldayım

P1130595.JPG
P1130592.JPG
P1130591.JPG

Son düzenleme: