Karadeniz Pet

Albino Cinsiyet

didikabi

Meraklı Üye
Merhabalar albino muhabbet kuşlarında cinsiyeti nasil belirleniyor? Genellikle burun etleri pembe veya beyaz oluyor mavilik yok kimi diyor burun deliklerinde beyazlik varsa dişidir kimi diyor erkek benimde var erkek olanin burun deliklerinde beyazlik var fakat yavru almaya basladim. Yavrulardada albino cikma olasiliginda cinsiyet belirlemekte zor olucak sanirim tam neye gore belirliyoruz ustalar bi bilgilendirirse sevinirim

Fakat benim erkek albino muhabbet kusumda burun deliklerinde beyazlik geri kalan kisimlar pembelik var erkek oldugundan eminim cunku dişi ile ciflestiklerine sahit oldum ve yumurtalardaki yavrular cikmaya basladi benim merak ettigim albinolar sanirim cok yaniltici oluyor yavrulara cinsiyet belirlemekte zorluk cekmemek icin bilgilenmek istedim tesekkurler

Belki çok açık renktir, beyaz gibi duruyordur. Bilemiyorum.
Bazen parçalı kuşlar da çok aldatıcı olabiliyor. Mesela kim der bu kuş erkek diye.. :)

50575029559388661396.jpg

İşte aynen boyle burun eti Cengiz Bey. Bazı ureticiler dediklerine göre burun deliklerinde beyazlik oldumu diside olabiliyormus. Artık zamanla anlayacağız yavruların cinsiyetlerini. Bilgilendirme icin tesekkurler Levent Bey.

Belki çok açık renktir, beyaz gibi duruyordur. Bilemiyorum.
Bazen parçalı kuşlar da çok aldatıcı olabiliyor. Mesela kim der bu kuş erkek diye.. :)

50575029559388661396.jpg

Bu Kuşun erkek oldugunu ben diyen anlayamaz gözlemlemeden asla :) güzel dişi görünümlü erkek

[emoji572] Tapatalk kullanılarak iPhone iOS tarafından gönderildi.[emoji419]

ɯızɐl ʞɐɯʞɐq ılʞɹɐɟ ɐʇɐʎɐɥ uǝzɐq [emoji572]

Geri