Karadeniz Pet

Albino kusum cok ama cok kirli

Izzet

Yeni Üye
Arkadaslar mrb.
2 aylik muhabbet kusum cok kirlendi
Islak mama verdim agzini yuzünü derken bütün vuducunu batirdi
Bembeyaz olan kus simdi krem renginde

Nasil temizleyebilirim yardimci olabilirmisiniz Mama yaglimiydi anlayamadim cok kirlendi kolayda cikmayacak gibi

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    119.9 KB · Görüntüleme: 125
Sizin bişe yapmanıza gerek yok o kendini temizler benim kuşlarda mama yeyince vampir gibi oluyor kırmızı pancar olduğu için sonra geçiyor

Banyoluk asın banyo suyuna da 2 çay kaşığı kadar elma sirkesi katın.

2 çay kaşığı mı salatamı yapıyorsunuz selçuk bey, 2-4 damla fazlasını koymayın. Bu soğuk havalarda ayrıca banyolukta asmayın, zamanla kendini temizlemeyi öğrenir, zaten ilk tüyünü atmasınada 1 ay kalmış.
Yavuz bey içme suyu değil banyo suyu. İçme suyu olsa haklısınız 3-4 damla ama banyo suyuna 2 çay kaşığı sorun olmaz. tüyleri dezenfekte eder.

Yavuz bey içme suyu değil banyo suyu. İçme suyu olsa haklısınız 3-4 damla ama banyo suyuna 2 çay kaşığı sorun olmaz. tüyleri dezenfekte eder.

Bende banyo suyundan bahsediyorum önerdiğiniz miktar çok fazladır sirke özü itibariyle keskindir, tüy köklerinin yakmaya kadar gider fazla kullanımlarda dezenfekte edicez derken zarar verirsiniz.

içme suyunu 1 suluğa 2 damladan fazlada konulmamalıdır.

Yavuz bey 15 yıldır kuş beslerim ve dediğim yöntemi sürekli kullanırım. Hiç bir kuşumun tüyü yanmadı. Banyoluklar ortalama 200 CC su alıyor ve 200 CC ye iki çay kaşığı çok değil emin olun.

Ben bebe şampuanı ile yıkıyorum sonra çok kızgın olmayan kalorifer üzerine kağıt koyup üstünde kurutuyorum